Facelift pre Bentley Continental Flying Spur

Bentley podrobilo svoj štvordverový model Continental Flying Spur decentnému faceliftu. Jeho súčasťou je aj rozšírenie modelovej ponuky.
Vydané  Text: 

K základnému twin turbo dvanásťvalcu do W s výkonom 412 kW (560 k) pribudla verzia Speed s výkonom zvýšeným na 449 kW (610 k). Jemné úpravy sa dotkli aj tlmičov a pružín, ktoré sa skrývajú za 19-palcovými diskami kolies s novým dizajnom. Zvonka prežehlené Bentley spoznáte tiež podľa zmenenej prednej a zadnej časti. Upravený bol aj interiér, ktorý dostal aj lepšie utlmenie hluku. Komfort posádky umocňuje nový audiosystém od firmy Naim s najmodernejším procesorom pre digitálnu úpravu zvuku. Update dostala aj bezpečnostná výbava s aktívnym adaptívnym tempomatom. Športová verzia Speed dostala oproti základnému modelu podvozok znížený o 10 mm a 20-palcové disky kolies. Exteriér ponúka tiež viacero športových detailov. Za príplatok ho môže zákazník vyzbrojiť aj karbónovo-keramickými brzdami. Do luxusného interiéru si zákazník môže doobjednať aj športový balíček s trojramenným volantom, kovovými pedálmi a tmavým podkladom prístrojov. Hoci táto luxusná limuzína váži takmer 2,5 tony, výkonný agregát ju dokáže poriadne rozhýbať. Z 0 na 100 km/h je to za 5,2 sekundy, Speed je ešte o 0,4 sekundy rýchlejší. Maximálna rýchlosť oboch verzii presahuje 300 km/h. Priemerná spotreba 16,6 litra však hovorí za všetko. Ekológovia týmto autom tiež nie sú nadšení, 396g/km je vysoké číslo.
Pokračujte na ďalší príspevok »ROZHOVOR

Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.