Autosalón Bratislava: malé a kompaktné premiéry

Autosalóny sú tradične bohaté na premiéry, ten tohoročný bratislavský však počtom nových modelov patrí k najbohatším v histórii. Dnes nahliadneme medzi malé a kompaktné automobily.
Vydané  Text: 

K najdôležitejším premiéram určite patria populárne dvojičky [Citroën Berlingo a Peugeot Partner](http://autoviny.zoznam.sk/cl/100202/194111/Novy-Peugeot-Partner-a-Citroen-Berlingo). Z pôvodne malých dodávok sa stali plnohodnotné rodinné automobily. Na tom má zásluhu hlavne nový podvozok, ktorý bol prevzatý z modelov Peugeot 308 a Citroën C4 Picasso. Pozíciu Berlinga a Partera preberú nové modely [Peugeot Bipper a Citroën Nemo](http://autoviny.zoznam.sk/cl/100202/201576/Peugeot-Bipper-Tepee-a-Citroen-Nemo-Combi), súrodenci [Fiatu Fiorino](http://autoviny.zoznam.sk/cl/100202/216530/Fiat-Fiorino-na-Slovensku). Tieto autá sa ponúkajú v úžitkovej aj osobnej verzii. Svojimi kompaktnými rozmermi sú zvlášť vhodné do mestskej premávky, ponúkajú však dostatok vnútorného priestoru. Taliansky Fiat tiež prinesie do Bratislavy kompaktný model Sedici. Blízky príbuzný Suzuki SX4 oslávi svoju slovenskú premiéru, napriek tomu však nepatrí medzi horúce novinky. Fanúšikovia naftových motorov budú môcť v stánku Fiatu obdivovať aj nový stredný diesel 1.6 MTJ, ktorý sa bude montovať do modelov Bravo a Grande Punto. Suzuki ukáže na autosalóne svojho nového zástupcu v kategŕoii miniautomobilov, model [Splash](http://autoviny.zoznam.sk/cl/100203/223804/Suzuki-Splash-Klame-telom). Mimoriadne bohatá bude ponuka na stánku značky Renault, predstavia sa modely [Clio Grandtour, Grand Modus](http://autoviny.zoznam.sk/cl/100203/199929/Renault-Clio-Grandtour-a-Grand-Modus-Zem-neprebadana)a aj nová generácia modelu [Kangoo](http://autoviny.zoznam.sk/cl/100202/226165/Novy-Renault-Kangoo-na-Slovensku). Koncernová značka Dacia predvedie svoju ženevskú premiéru [Sandero](http://autoviny.zoznam.sk/cl/100202/219568/Zeneva-2008-Dacia-Sandero). Päťdverový súrodenec Logana prináša modernejší dizajn a praktickú karosériu typu hatchback. V stánku automobilky Chevrolet sa na náš trh uvedie nová generácia modelu [Aveo](http://autoviny.zoznam.sk/cl/100203/223798/Nove-modely-GM-Styri-izby). Ten bol predstavený už minulý rok vo Frankfurte, v Ženeve pribudla trojdverová verzia. Značka Mini predstaví svoj špičkový model s prívlastkom [John Cooper Works](http://autoviny.zoznam.sk/cl/100202/216018/Zeneva-2008-Mini-John-Cooper-Works). Poháňa ho upravený prepĺňaný motor 1.6 z modelu Cooper S. Fanúšikovia tohto kultového autíčka sa môžu tešiť aj kombi Clubman. V športovom duchu je ladená aj [Kia pro\_cee’d](http://autoviny.zoznam.sk/cl/100203/210344/Kia-pro_cee-d-Provokater), trojdverová verzia populárneho hatchbacku cee’d, ktorá absolvuje v Bratislave svoju výstavnú premiéru.
Pokračujte na ďalší príspevok »Redakčný špeciál

Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

 • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

   Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.  
 • Autopriemysel

  Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.