Mercedes triedy A facelift

Človek by si myslel, že za ostatný polrok prešli faceliftom všetky Mercedesy. V Stuttgarte však objavili ešte jeden zabudnutý kúsok: triedu A.
Vydané  Text: 

Kompaktný model dostal expresívnejší vonkajší dizajn s upravenou prednou a zadnou časťou. V interiéri potešia kvalitnejšie materiály a hliníkové doplnky. Pod kapotou pribudol súbor technológii BlueEFFICIENCY, ktorý do modelov A150 a A170 prináša štart-stop systém. Ten sa podpisuje pod zníženie spotreby v meste až o 9 %. Ešte úspornejší je však model A 160 CDI BlueEFFICIENCY, ktorý sa dodáva len s trojdverovou karosériou. Táto má okrem štart-stop systému upravenú aerodynamiku a systém rekuperácie energie pri brzdení. Výsledkom je spotreba 4,5 litra nafty na 100 km. Novinkou v zozname príplatkovej výbavy je elektronický parkovací asistent, ktorý pomocou senzorou nájde vhodné miesto a sám auto pozdĺžne zaparkuje.
Pokračujte na ďalší príspevok »ROZHOVOR

Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.