Aktuality

Renault pripravuje športové SUV-kupé

Renault dokázal na rastúcu popularitu kategórie SUV reagovať veľmi pružne. Momentálne má v ponuke malý Captur, Kadjar a nedávno pribudol do partie aj väčší Koleos. Crossover kabát dostali dokonca aj modely z inej kategórie, ako napríklad Espace či Scénic. Najnovšie Francúzi chystajú uletené SUV-kupé.

Renault pripravuje športové SUV-kupé

Dizajn nového projektu by mal pripomínať BMW X4 alebo Mercedes GLC Coupé, prémiovým hráčom však konkurovať nebude. Postavený má byť na platforme modelu Kadjar, ktorá dostane o niečo športovejší zovňajšok. Renault dokonca plánuje aj sériovú výrobu.

Renault pripravuje športové SUV-kupé

To ale nebude hneď. Na nadchádzajúcom autosalóne v Paríži bude Renault podľa všetkého prezentovať nejaký nový športový model, predstavenie konceptu SUV-kupé by sa malo odohrať neskôr. Predpokladať tak môžeme, že nové SUV-kupé sa ukáže až na autosalóne v Ženeve, ktorý sa bude konať na jar v roku 2017. Pre automobilku bude štúdia zásadná aj v tom, že prinesie evolúciu súčasného dizajnového jazyka značky ako v interiéri, tak aj v exteriéri.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie