Aktuality

Trieda S medzi SUV má nové meno a facelift

Facelift sa týkal predovšetkým názvu a prednej časti. Ako sme si mohli všimnúť, Mercedes sa snaží zjednotiť a zosystematizovať spleť svojich pomenovaní. Každé SUV teda začína písmenom GL. No a keďže doterajšie GL zastávalo v radoch SUV ekvivalent S-Klasse, dostal faceliftovaný model názov GLS. Podobnosť s legendárnymi Škodovkami je teda čisto náhodná.

Trieda S medzi SUV má nové meno a facelift

Vpredu sa udomácnili nové svetlomety s denným LED svietením. K dispozícii bude aj viacero vzhľadových paketov, menujme napríklad Night Package alebo AMG Line pre športovejší vzhľad. Nová - pre GLS - je tiež farba „designo hyacinth red“, ktorá bude k dispozícii s taktiež novými dizajnami kolies.

Trieda S medzi SUV má nové meno a facelift

V interiéri našiel svoje miesto voľne premiestniteľný displej v rámci balíku COMAND Online. Taktiež je k dispozícii touchpad s rozmermi 65 x 45 mm. Nový je tiež trojramenný volant a ionizačný filter vzduchu pre čistejšie ovzdušie.

Trieda S medzi SUV má nové meno a facelift

O bezpečnosť a komfort sa stará armáda asistenčných systémov s vylepšeným softwarom, známych z už existujúcich modelov Mercedesu. Ani tu sa však nevyhneme novinkám – a to konkrétne vyhrievaným adaptívnym stieračom s honosným názvom Magic Vision Control.

Trieda S medzi SUV má nové meno a facelift

Na výber bude zo štyroch motorov. Za dieselové motory „kope“ 350d 4Matic s 335 kilowattmi a 700 newtonmetrami. Z benzínových motorov sú v ponuke motorizácie 500 4Matic s 335 kW a 700 Nm, menším bratom sa potom stáva šesťvalec 450 4Matic s 270 kW a 480 Nm. Nechýba však ani brutálna varianta GLS 63 AMG, ktorá ponúka 430 kW a krútiaci moment 760 Nm. Narozdiel od deväťstupňovej automatickej prevodovky v „štandardných“ modeloch, AMG chýbajú dva stupne, zamykanie centrálneho diferenciálu či redukcia.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?