Aktuality

Honda ZR-V: Nové malé SUV bude mať tri motory a prejav V6 3.0

Už budúci rok japonská automobilka Honda uvedie na európske trhy nový model ZR-V.

ZR-V sa už v USA predáva s označením HR-V s 2,0-litrovým nehybridným motorom, na starom kontinente bude ZR-V zaradené medzi HR-V a stredne veľké CR-V.

Nové malé SUV Honda ZR-V (2024)
Toto je Honda HR-V pre severoamerické trhy, u nás ju spoznáme ako ZR-V. Nemýľte si ju s našou HR-V, sú to celkom odlišné vozidlá.
Nové malé SUV Honda ZR-V (2024)
Nové malé SUV Honda ZR-V (2024)
Nové malé SUV Honda ZR-V (2024)

Očakáva sa, že európsky model bude využívať rovnaký plne hybridný pohon ako japonská verzia. Dvojlitrový benzínový motor v kombinácii s dvomi elektromotormi bude podľa Hondy poskytovať akceleráciu, ako keby SUV využívalo trojlitrový benzínový motor V6.

Nové japonské SUV sa bude predávať aj s pohonom všetkých kolies, ako aj s pestrou paletou asistenčných systémov pre vodiča vrátane adaptívneho tempomatu, asistenta jazdy v dopravnej zápche a systému riadenia zmierňujúceho kolíziu s chodcami.

ZR-V bude pritom iba jedným z troch SUV, ktoré Honda uvedie na trh v Európe budúci rok. Bude snažiť obnoviť svoj podiel na trhu v regióne, takisto model CR-V bude nahradené novým modelom s plne hybridným a plug-in hybridným pohonom. Pôjde o prvý plug-in hybrid značky v Európe.

Automobilka tiež spustí predaj plne elektrického SUV e:Ny1 , ktoré by malo konkurovať elektrickým verziám malých crossoverov Hyundai Kona a MG ZS. Toto vozidlo bude druhým plne elektrickým modelom Hondy po nízko predávanom malom aute Honda e s prémiovou cenou.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie