Aktuality

Nové Bentley Continental GTC S: Novinka na pekné slovenské cesty

Všetko je to o emóciách. Keď máte dosť prostriedkov na nákup svojich vysnených automobilov, vtedy už o finančnom zdôvodnení nákupu Bentley asi nemožno ani uvažovať. Hoci sa občas dočítame o tom, že nákup luxusných automobilov, ako Bentley, Maybach či Rolls-Royce, je aj investíciou s takmer istým zhodnotením, no v skutočnosti dnes väčšinu relatívne novších jazdených Bentley kúpite za stále menej ako za pôvodné obstarávacie ceny. Kým sa auto stane klasikou vyhľadávanou komunitou zberateľov áut, musia prejsť dlhé roky a musí sa k veci pridať aj dopyt.

Jedným zo silných argumentov v prospech kúpy takýchto vozidiel sa tak stáva emócia a sympatia k značke. Bentley má okolo seba tú auru, že po jeho autách túžia už malí chlapci a ich záujem pretrváva až do neskorej dospelosti. Šťastlivci, ktorým sa podarí počas života získať finančnú slobodu a slobodu v rozhodovaní sa o kúpe „auta za odmenu“, tí už nechcú svoje pôvodné autá z plagátov, ale aktuálne novinky. To najlepšie z najlepšieho. Preto je dôležité, aby sa aj tak úzkoprofilový artikel, akým sú autá Bentley Continental, priebežne modernizovali.

Bentley Continental GT S (2023)
Bentley Continental GT S (2023) - verzia GT S prichádza o písmenko C, pretože nemá konvertibilnú strechu. Vďaka tomu však pôsobí kompaktnejšie a podľa mnohých aj krajšie ako kabriolet.

Bentley pripravilo nový Continental GT S a Continental GTC S pre modelový rok 2023. Tie zmienené emócie podnecuje v prvom radeesteticko-funkčné vyhotovenie karosérie, ktoré si adoptovalo početné čierne prvky a s tým spojený punc elegancie. Iba okrídlený odznak a nápisy zostali v žiarivom chróme, všetky ostatné doplnky karosérie sú čierne, vrátane štyroch elipsových koncoviek výfuku.

Medzi ďalšie nápadné modernizácie na exteriéri vozidla patrí lesklá čierna maska chladiča a odznaky „S“ na predných blatníkoch, zatiaľ čo 22-palcové kolesá s dizajnom piatich lúčov v tvare Y sú novinkou v rade Continental GT. Nové obutie sú štandardne finišované v lesklej čiernej, ale môžu byť vypracované aj do vzhľadu Pale Brodgar Sating. Prípadne menšia 21-palcová súprava prichádza s dizajnom troch lúčov. Pre kontrastný efekt lakuje Bentley brzdové strmene červenou farbou.

Bentley Continental GTC S (2023)

Na vylepšenie interiéru britská značka použila dvojfarebnú schému, ktorú nenájdete na inom Continentali, dokonca ani na ultraluxusnom variante Continental Azure. Preč je plaketa „Bentley Motors Ltd“ na prahoch dverí, namiesto nich je tu jednoduché štylizované „S“. Toto písmeno je vyšité aj na opierkach hlavy vpredu aj vzadu, pričom čierna koža je v celej kabíne oživená červenými plochami a šitím. Napokon palubná doska využíva mimoriadne lesklú povrchovú úpravu.

Bentley Continental GTC S (2023)

To, čo vzbuduje tie emócie väčšmi, je však pod kapotou. Ide o 4-litrový benzínový agregát typu V8 s max. výkonom 405 kW (542 koní) a krútiacim momentom so silou až 770 Nm. Kabriolet aj kupé vystrelia z pokoja na rýchlosť 100 km/h za štyri sekundy a celkový dojem podporuje použitie 48-voltovej technológie Bentley Dynamic Ride, ktorá vďaka elektrickým motoromv o vnútri stabilizátorov aktívne kompenzujú sily v zákrutách, aby sa minimalizovalo nakláňanie karosérie pri prudkom prejazde zákrutou, s pôsobivou razanciou - až 1300 Nm za 0,3 sekundy.

Bentley Continental GTC S (2023)

Prečítajte si aj:


Konfigurujeme vlastné Bentley Continental GT. Ak čakáte vysoké ceny, sklameme vás.

ERIK STRÍŽ


Limuzína Bentley Flying Spur má s motorom TSI výkon ako superšporty

ERIK STRÍŽ


Nové Bentley EXP 100 GT obsahuje aj 5-tisíc rokov staré drevo

ERIK STRÍŽ


Prečo Bentley skončilo s limuzínami Mulsanne? Šéf Bentley hovorí o veľkej strate

Redakcia (s)


Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Vybrané články

  1. 1

    TEST Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC: Dobrý, lepší, najlepší – ktorý z nich je elektrický Mercedes?

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie