Aktuality

ŠKODA bude mať nového šéfa. Do jej čela sa postaví renomovaný odborník z Porsche

Klaus Zellmer
Zdroj: Volkswagen

Česka automobilka ŠKODA AUTO po dvoch rokoch opäť zmení svojho šéfa. Doterajší predseda predstavenstva Thomas Schäfer svoju pozíciu opustí koncom júna tohto roka. Jeho miesto prevezme renomovaný odborník a jeden z najlepších manažérov celého koncernu. Schäfer sa zároveň od tohto dátumu stane novým predsedom predstavenstva značky Volkswagen.

Schäfer do VW

Novým šéfom značky ŠKODA AUTO sa od 1. júla 2022 stane Klaus Zellmer. Nahradí doterajšieho predsedu predstavenstva Thomasa Schäfera, ktorý od 1. apríla 2022 vedie operatívne riadenie značky Volkswagen a od 1.7.2022 sa stane jej novým šéfom. Okrem toho Schäfer získa pozíciu v predstavenstve koncernu Volkswagen a bude mať na starosti riadenie skupiny objemových značiek.

Thomas Schäfer
Thomas Schäfer preberá miesto riaditeľa značky Volkswagen
Zdroj: Škoda

Murat Aksel, predseda dozornej rady ŠKODA AUTO a.s. v súvislosti s personálnymi zmenami v koncerne a predovšetkým v automobilke ŠKODA AUTO hovorí: „Thomas Schäfer automobilku ŠKODA previedol dvoma extrémne ťažkými rokmi a zároveň prostredníctvom stratégie NEXT LEVEL – ŠKODA STRATEGY 2030 formuloval jasný plán do budúcnosti. ŠKODA AUTO je teraz elektrifikovanejšia, digitálnejšia a medzinárodnejšia ako kedykoľvek predtým. Úspešným uvedením elektromobilu ENYAQ iV na trh a ďalšími plánovanými modelmi s elektrickým pohonom, prevzatím zodpovednosti za regióny a platformy pre koncern Volkswagen i úspešnou realizáciou projektu INDIA 2.0 Thomas Schäfer položil základy pre sľubnú budúcnosť automobilky ŠKODA. Za to mu v mene celej dozornej rady ďakujem. Zároveň mám radosť, že sa nám pre spoločnosť ŠKODA AUTO podarilo získať jedného z našich najrenomovanejších manažérov. Klaus Zellmer má za sebou vyše 20 rokov skúseností z automobilového priemyslu. Počas tejto doby sa vypracoval nielen na absolútneho automobilového experta, ale okrem toho dokázal, že má veľký strategický a podnikateľský rozhľad. Som presvedčený o tom, že spolu s ostatnými členmi predstavenstva vynaloží potrebné úsilie na to, aby ďalej pokračoval v úspešnom rozvoji spoločnosti ŠKODA AUTO a.s."

Kto je Klaus Zellemer?

Klaus Zellmer, ktorý od 1.7.2022 prevezme jednu z najdôležitejších úloh v českej automobilke, je absolventom štúdia podnikovej ekonomiky. Svoju pracovnú kariéru naštartoval v roku 1997, kedy sa stal asistentom člena predstavenstva Porsche AG. O dva roky neskôr prestúpil do útvaru „Rozvoj predajnej siete“ v Porsche France a následne prevzal vedenie pre región Severnej Ameriky. V roku 2000 dostal zodpovednosť ako vedúci projektu pre budovanie oblastí predaja a marketingu v rámci zakladania pobočky Porsche v Lipsku. Neskôr sa stal vedúcim marketingu pre Porsche Deutschland a od roku 2010 sa postavil na jej čelo. O 5 rokov neskôr bol vymenovaný za generálneho riaditeľa spoločnosti Porsche Cars North America.

Už 15. septembra 2020 sa Zellmer stal členom predstavenstva značky Volkswagen Osobné vozidlá za oblasť predaja, marketingu a after sales. Zároveň sa významným spôsobom podpísal pod dôslednú organizačnú, digitálnu a udržateľnú orientáciu značky.

Klaus Zellmer
Zdroj: Škoda
Momentálne študujem 3. stupeň vysokoškolského štúdia FEI STU. Medzi moje najväčšie záľuby patria moderné technológie a svet automobilizmu. Nebojím sa elektromobility, no taktiež nepohrdnem ani vôňou čerstvého benzínu. Svet sa neustále mení a s tým aj autá, ktoré sú čoraz viac komplexnejšie. Práve túto zmenu budem sledovať s vami! Azda ako každý fanúšik motorizmu, si vždy poriadne oddýchnem pri sledovaní Formula 1.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie