VIDEO: Takto to dopadne, keď sa rozhodnete vyjsť zasnežený kopec s 2 500 kg vážiacim elektromobilom na celoročných pneumatikách

Vodič sa našťastie dokázal vyhnúť zrážke s inými autami.
Vydané , zverejnil

Majiteľ elektromobilu Tesla Model Y si na vlastnej koži vyskúšal, ako sa v zime správa ťažký elektromobil na dvadsaťpalcových diskoch s celoročným obutím od výrobcu.
*„Nemali sme predstavu, čo nás onedlho čaká,“* napísal k videu vodič Tesly, ktorý sa na zasneženom kopci začal nekontrolovateľne šmýkať. **Pri prvom probléme s brzdením sa rozhodol zatočiť do príjazdovej cesty, kde sa mu podarilo vozidlo úspešne zastaviť.** Jeho ďalší plán však nebol najšťastnejší. Z príjazdovej cesty totiž chcel vycúvať a vrátiť sa hore kopcom späť na miesto, odkiaľ pôvodne prišiel.
Ako však vycúval z na hlavnú cestu, začal sa takmer okamžite šmýkať celým bokom vozidla dolu kopcom.

Na tom by možno nemuselo byť nič strašidelné, keby na konci svahu nebola rušná hlavná cesta, kde reálne hrozí riziko zrážky s inými vozidlami. Nakoniec sa auto vyrovnalo a nekontrolovateľne letelo predkom napred k hlavnej ceste. **Jediné, čo vodičovi v tejto situácii zostávalo, bolo trúbenie.** Takto dal ostatným vodičom na hlavnej ceste vedieť, že sa niečo deje. To našťastie fungovalo a autá na hlavnej ceste včas zastavili.

**Teslu sa podarilo zastaviť až pri zvodidlách,** ktoré lemovali hlavnú cestu, kde už svah nebol taký strmý.

Majiteľ toto video zverejnil na sociálnej sieti YouTube **s varovaním pre ďalších vodičov, ktorí by sa na celoročných pneumatikách s ťažkým elektromobilom chceli vydať na zasneženú cestu.**

### Ďalší pokus

Na záver pripájame ďalšie video odvážneho majiteľa Tesly, ktorý sa chcel vyškriabať na kopec vo svojej Tesle. Môžete hádať, ako to asi dopadlo:

Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!


Pokračujte na ďalší príspevok »TEST HECHT COCIS RED: Ako jazdí elektrický skúter za 1599 eur?

  • Zvažujete kúpu jednoduchého elektrického skútra od značky Hecht? Prečítajte si našu recenziu, v ktorej sumarizujeme naše skúsenosti s týmto nápadným a prekvapivo lacným elektrickým skútrom. Je určený do mesta, stačí vodičský preukaz na auto a vyžaduje minimálnu údržbu. Stojí toľko, čo lepší mobil, čo prirodzene vzbudzuje zvedavosť a možno aj pochybnosti.