Aktuality

Vyhlásenie výhercov súťaže o lístky a tričká „Nie je čas zomrieť“

V najnovšom vydaní časopisu auto motor a šport sa na strane číslo 120 začína veľký obrazový materiál so sprievodným textom o tom, ako sa vyrába Aston Martin Goldfinger DB5 Continuation priamo v divízii Aston Martin Works. Nejde o model pre najnovší film o Jamesovi Bondovi, Nie je čas zomrieť (No Time To Die), ale o jeden exemplár z prísne limitovanej série DB5 pre bonitných a verných fanúšikov fenoménu 007. Pôvodne vyrobených takmer 900 kusov modelu DS5 takto automobilka obohatila o ďalších 25.

Vedeli ste, že Aston Martin DB5 sa objavil celkovo v ôsmich filmoch o Bondovi? Prvý je Goldfinger z roku 1964, posledným Nie je čas zomrieť (2021), ktorý prichádza do slovenských kín už 30. septembra 2021. Zároveň ide o posledný film, v ktorom si úlohu agenta MI6 strihol britský herec Daniel Craig. Mimochodom, vo všetkých filmoch, okrem Quantum of Solace (2008), sa objavoval aj DB5.

Prečítajte si aj:


Reálny dojazd elektromobilov, nová Dacia za 15-tisíc eur či porovnanie SUV-čiek: Októbrový auto motor a šport je už v predaji, zverejňujeme kompletný obsah

ERIK STRÍŽ


Pozrite si náš časopis, je sa na čo pozerať - odhaľujeme množstvo na prvý pohľad nenápadných detailov, ktoré sú maskovaním zbraní (samozrejme, imitovaných, no so zvukovými efektmi) a technologických vychytávok. Vypúšťanie oleja na vozovku,Príprava tohto kusu Aston Martin DB5 zabrala celkovo 4 500 hodín ľudskej práce, išlo o ohýbanie, vyklepávanie, lemovanie, zváranie, skutkovanie či lakovanie.

Nech už boli úpravy na vozidle akokoľvek rozsiahle, auto má zachovanú hrubú silu a ľahké ovládanie - aj napriek poctivému tuhému riadeniu. Srdcom pohonu je štvorlitrový radový 6-valec s tromi karburátormi SU a maximálym výkonom 213 kW, teda 290 koní.

A čo sa stalo s katapultom sedadla spolujazdca a ďalšou mimoriadnou výbavou? To sa dočítate v októbrovom čísle najčítanejšieho motoristického časopisu na Slovensku, auto motor a šport č. 10/2021.

Oficiálne uvedenie filmu: James Bond, agent 007, skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený oddych na Jamajke. Pokoj však nemá dlhé trvanie – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter z CIA a požiada ho o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť oveľa zradnejšou, ako spočiatku vyzerala. Bond sa počas nej dostane na stopu nevyzpytateľného zločinca Safina, ktorý disponuje nebezpečnou a veľmi ničivou novou technológiou. Nová akčná bondovka s názvom NIE JE ČAS ZOMRIEŤ poslednýkrát s Danielom Craigom a oskarovým Rami Malekom v kinách a IMAX od 30.9.2021 (No time to die).

Pozor, pripravte sa na to, že posledný Craigov Bond má dĺžku až 163 minút.

Súťaž o lístky do kina a tričká s motívom filmu „Nie je čas zomrieť“

Časopis auto motor a šport a titul Autoviny.sk v spolupráci s distribútorom filmu FORUM FILM minulý týždeň vyhlásil súťaž o celkovo 10 lístkov (5× dvojvstup) do kina na film „Nie je čas zomrieť“ a 5 kusov tričiek s motívom filmu. Celkovo tak losujeme desiatich výhercov - piati získajú po dvoch vstupoch do kina, ďalší piati tričká. Lístky budú platné v celej sieti kín po celom Slovensku, takže výhercovia nebudú mať problém s výberom kina.

Zapojenie sa do súťaže bllo jednoduché, stačilo odpovedať na dve súťažné otázky vo formulári a byť fanúšikom stránky auto motor a šport - AUTOVINY.sk na Facebooku, pretože súťaž je určená pre našich čitateľov. Pripomíname, že spoločnosť Facebook nie je na súťaži nijakým spôsobom zúčastnená, nie je partnerom, organizátorom, sponzorom ani garantom súťaže. Facebook nemá voči účastníkom v súťaži žiadne záväzky.

Vyhlásenie výhercov

Súťaž sme uzatvorili 27.9.2021 o 11:59 hodine a výhercov súťaže sme žrebovali formou náhodného výberu, pričom po žrebovaní sme kontrolovali správnosť odpovedí.

Lístok do kina pre 2 osoby do siete kín Cinemax na ľubovoľný termín získavajú:

 • Adam Pu., Dunajská Lužná
 • Richard So., Košice
 • Roman Sa., Trnava
 • Miriama Ma., Bratislava
 • Martin Je., Košice

Tričko s motívom filmu Nie je čas zomrieť/No Time To Die získavajú:

 • Jaroslav Kš., Bratislava
 • Vladimír Va., Prievidza
 • Martin Mr., Gáň
 • Marián Po., Bratislava
 • Erika Km., Žilina

Výhercov kontakujteme prostredníctvom e-mailu. V prípade, že ste výhercom a ešte sme vás nekontaktovali, napíšte nám prosím na striz@imotormedia.sk.

Všetkým zúčastneným ďakujeme a výhercom gratulujeme k výhre.

Skrátený štatút súťaže

 • termín konania súťaže : 21.9.2021 (14:00 hod) - 27.9.2021 (11:59 hod)

 • termín vyhlásenia výhercov súťaže : 27.9.2021 (po 12:00 hod)

 • podmienky zapojenia sa do súťaže: Správna odpoveď na otázku v termíne konania súťaže Podmienkou je aj aktívne odoberanie stránky auto motor a šport - Autoviny.sk na Facebooku

 • súťažná otázka: V koľkých filmoch o Jamesovi Bondovi účinkoval automobil Aston Martin DB5 a ktorý časopis odhaľuje skrytú výbavu limitovanej série 25 kusov DB5 Goldfinger?

 • špecifikácia ceny: 5 kusov lístkov pre dve osoby (pre celkovo 5 výhercov); a 5 kusov tričiek s motívom filmu Nie je čas zomrieť (pre celkovo 5 ďalších výhercov).

Erik Stríž - auto motor a šport, Autoviny.sk
Erik Stríž je motoristický novinár, editor magazínu Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie