Aktuality

Vyskúšali sme si jazdu s obmedzovačom rýchlosti! Je to zlý sen, ktorý sa čoskoro stane realitou

obmedzovač rýchlosti, ISA, výbava,

Nemusíte byť génius, aby ste si uvedomili, že obmedzovanie rýchlosti auta nie je vôbec dobrý nápad. Napriek tomu sa našlo dostatočne veľa ľudí s podstatne nižším mozgovým potenciálom a výsledkom je, že budúci rok sa majú zavádzať povinné obmedzovače rýchlosti v autách. Detailom ohľadom obmedzovačov sa venoval na našom webe autoviny.sk môj kolega Peter Orosz, ja sa zameriam na prax.

Väčšina áut už obmedzovač rýchlosti má, mnohé z nich sú dokonca inteligentné. Ale často sa mi stáva, že auto rýchlosť na aktuálnom úseku nenačíta správne. Predstavte si, že každé auto si názor o rýchlosti spraví samo. To bude zábava!

Ďalšia vec je manévrovací priestor. Tu totiž nejde o to, že obhajujem pirátstvo a jazdu nedovolenou rýchlosťou. Ale koľkokrát je pridanie plynu oveľa rozumnejší manéver než brzdenie. Napríklad pri pripájaní sa z vedľajšej cesty, alebo aj pri bežnej zmene jazdných pruhov. Predstavte si, že by ste namiesto zrýchlenia o 10 km/h a zaradenia sa pred obchádzané auto radšej brzdili a čakali, kým vás niekto pustí.

Absolvoval som jeden deň so zapnutým obmedzovačom rýchlosti. Takú nechuť z jazdy a pocit bezmocnosti som už dávno nezažil.

Viete si predstaviť, čo to spraví vďaka efektu gumy s premávkou za vami? Už pri priemerne hustej premávke garantujem, že kvôli vám bude musieť niekto sto metrov vzadu zastaviť a vznikne kolóna. Obmedzovač rýchlosti sa má dať našťastie krátkodobo obísť stlačením plynového pedálu až na podlahu. Tu si neodpustím iba jednu poznámku: viete, aké zrýchlenie dosahuje hoc aj priemerný elektromobil (ktorých bude v premávke čoraz viac) pri rýchlosti 50 km/h, keď naplno zošliapnete plyn? To ešte len bude radosť iná.

Naschvál som absolvoval jeden deň so zapnutým obmedzovačom rýchlosti a poviem vám, takú nechuť z jazdy a pocit bezmocnosti som už dávno nezažil, nehovoriac o množstve nepríjemných situácií. Toto nie je o pirátstve a jazdení nedovolenou rýchlosťou. Toto je o bezpečnej defenzívnej jazde. A vôbec, kto povedal, že pri dodržaní maximálnej povolenej rýchlosti sa nemôže stať nehoda? Stačí od nudy čumieť do telefónu, k čomu sa asi nakoniec uchýli veľká časť motoristov. A čím sme si pomohli? Nebolo by ozaj lepšie popracovať na prísnejšej výučbe na autoškolách?

VIDEO

Vždy som túžil pracovať s autami a tento sen sa mi splnil v tej najdokonalejšej podobe. A nevyužil som ho len na to, aby som sa mohol voziť po meste. Chcel som autám rozumieť a vedieť ich čo najlepšie ovládať. Tak som si ako prvé auto kúpil staré BMW 328i. Po rokoch úprav (auta aj šoféra :-) ) som s ním na Slovakia Ringu už naháňal oveľa novšie a silnejšie autá. Vždy ma fascinovala jazda na hrane a tak na okruhu trávim čo najviac času. Či už pre zábavu, alebo občas ako inštruktor. Autá nehodnotím len podľa infotainmentu a objemu kufra, ale najmä podľa charakteru, techniky a jazdných vlastností. Obľúbené autá? Toyota GT86, Mazda MX-5, BMW M3 a Porsche 911 GT3.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie