Aktuality

VW podstatne zlepšil predaje elektromobilov!

VW predaj
Značka Porsche patrí pod koncern Volkswagen, jej model Taycan zaznamenal obrovský pokrok v predajoch.

Volkswagen všetko vsadil na podporu elektrických áut a chce byť európskou jednotkou. Ako sa darí ich stratégií a čo môžeme očakávať?

Predaj elektromobilov koncernu VW Group v prvom polroku vyskočil o 165%, čo bolo posilnené najmä dopytom Európy. Druhým najväčším trhom skupiny sú USA, zatiaľ čo Čína zaostáva.

Globálne dodávky plne elektrických vozidiel koncernu Volkswagen sa v prvom polroku viac ako zdvojnásobili, a to prevažne dôsledkom dopytu v Európe. Dodávky plne elektrických modelov značiek VW - Audi, Porsche a Škoda vzrástli o 165 percent na 170 939 zo 64 462 za rovnaké obdobie minulého roka.

Európa bola najväčším trhom elektromobilov s tržbami 128 078, čo je nárast až o 156 percent.

Koncern síce priznal, že na výrobe aktuálne prerábajú a táto prognóza by sa mala držať aj najbližšie roky, no dobrou správou je, že značka VW tvorila väčšinu tržieb skupiny z predaja plne elektrických automobilov. Nasledujúce kroky budú ovplyvnené jednotlivými lokálnymi európskymi trhmi a ich pravidlami. Napríklad v Holandsku sa snažia o podporu predaja elektromobilov zvýšením daní na naftové SUV a zdražením fosílnych palív. Cena benzínu sa tam nedávno vyšplhala až nad 2 eurovú hranicu!

USA a Čína boli vzdialené - druhé a tretie, pričom tržby v USA vzrástli o 321 percent na 18 514 a Čína o 110 percent na 18 285. Mnohí odborníci sa zhodnú na tom, že aj napriek aktuálnym číslam Číny, je stále schopná splniť svoje tohtoročné ciele.

Nemecký automobilový analytik Matt Schmidt nie je doterajšími výsledkami prekvapený, práve naopak.

„Ak sa pozriete na stratégiu VW na rok 2021, zdá sa, že presne to očakávajú - objemy sa v Q3/Q4 zdvojnásobia oproti Q1/Q2,“ povedal Schmidt.

Aj šéf predaja VW Group Christian Dahlheim sa drží podobnej teórie a uviedol, že automobilka očakáva, že predaj v Číne v treťom štvrťroku výrazne vzrastie od júnového uvedenia sedemmiestneho elektrického crossoveru ID.6 na trh.

VW predaj
Koncept elektromobilu e-tron od značky AUDI

Prvá EV novej generácie tejto značky, kompaktný hatchback ID.3, bola v Európe uvedená na trh minulý rok. Nasledoval crossover ID.4, ktorý bol v marci predstavený aj v USA a Číne.

Dodávky plne elektrických automobilov značky VW vzrástli v prvom polroku o 182% a to na 92 859.

Audi, ktoré predáva Q4 e-tron a e-tron GT, zaznamenalo nárast predaja plne elektrického vozidla o 69% na 32 775.

Porsche, ktorého jediným plne elektrickým autom je Taycan, predalo 19 822 EV, čo je nárast až o 342%!

Predaje plne elektrických automobilov značky Škoda dosiahli 17 697, čo je nárast o 257%, zatiaľ čo Seat predal 6 172 plne elektrických automobilov, čo predstavuje nárast o 186%.

V priebehu nasledujúcich 5 rokov VW vynaloží zhruba 55 miliárd dolárov na elektrifikáciu svojich automobilov a SUV všetkých svojich značiek.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Test Moto Guzzi V7 Stone 850 v auto motor a šport č. 8/2022 na strane 82
MOTO

Nefalšovaný zážitok / Test Moto Guzzi V7 Stone 850

Začiatok leta vyhnal teploty do šialených výšok. Preto keď sa nám v redakcii objavila žlto-čierna Moto Guzzi V7 Stone, hľadali sme spôsob, ako naplno využiť jej potenciál na schladenie sa. Keďže vieme, že Záhorie ponúka veľa zážitkov spojených s vodou, dlho sme neváhali.