Aktuality

Mercedes je pripravený stať sa elektrickou značkou do roku 2030

Mercedes-Benz elektromobily

Prečítajte si aj:


Pri neustálom vylepšovaní motorov je nevyhnutné inovovať aj palivá

Výrobca Mercedes-Benz Daimler plánuje v rokoch 2022 až 2030 investovať viac ako 40 miliárd eur (47 miliárd dolárov) do vývoja plne elektrických vozidiel a do konca tohto obdobia chce byť pripravený na trh s výlučne elektrickými vozidlami.

Spoločnosť tiež postaví osem závodov na výrobu batérií s cieľom zvýšiť kapacitu výroby elektromobilov. Napriek odvážnym prehláseniam, automobilka dodnes neuviedla pevný termín ukončenia predaja automobilov na fosílne palivá.

„Mercedes-Benz bude pripravený na elektrický pohon už do konca dekády, kde to podmienky na trhu dovolia,“ uviedla automobilka vo štvrtok a načrtla svoju stratégiu pre elektrickú budúcnosť.

„Debata o tom, kedy ukončíme výrobu posledného spaľovacieho motora teraz nie je relevantná,“ uviedol výkonný riaditeľ Ola Kallenius. „Dôležitejšou otázkou je, ako rýchlo sa dokážeme preorientovať na plne elektrický pohon, a na to sa v súčasnosti zameriavame.“

Daimler uviedol, že od roku 2025 budú plne elektrické a hybridné elektrické vozidlá tvoriť až 50 percent predaja, čo je skôr, ako sa predpokladalo v predchádzajúcej predpovedi, že sa tak stane až v roku 2030.

V roku 2025 uvedie automobilka na trh tri elektrické platformy - jednu pre osobné automobily, jednu pre dodávky a jednu pre vysoko výkonné vozidlá.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Vybrané články

  1. 1

    TEST Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC: Dobrý, lepší, najlepší – ktorý z nich je elektrický Mercedes?

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie