Aktuality

Smutná správa! Kia predčasne ukončí výrobu jedného z najkrajších GT na trhu

O možnom ukončení výroby sa v minulosti viackrát špekulovalo, no nedávna modernizácia nám stále dávala nádej, že Kia Stinger bude v ponuke aspoň do roku 2024. Kórejský automobilový portál však priniesol správu o predčasnom ukončení výroby.

Značka Kia definitívne ukončí výrobu prvej (a nateraz aj poslednej) generácie modelu Stinger už v prvej polovici budúceho roka. Podľa tamojších interných zdrojov, automobilka zverejnila budúcoročné výrobné plány pre všetky svoje juhokórejské závody. Na základe zverejnených informácií dôjde k zastaveniu výroby modelu Stinger najneskôr do druhého štvrťroka 2022 z dôvodu slabých predajov.

Kia Stinger uvoľní potrebnú kapacitu v závode Sohari pre zahájenie masovej výroby elektrifikovaných vozidiel ako napríklad Carnival Hybrid.

Stinger, ktorý bol prvýkrát uvedený na trh v roku 2017, sa výrazne líšil od vtedajšej modelovej ponuky značky Kia. Pohonom zadných kolies, šesťvalcom pod kapotou a nádherným vzhľadom v štýle Gran Turismo si získal mnohých fanúšikov v Európe aj za veľkou mlákou. Kia Stinger tak do istej miery pomohla zlepšiť imidž značky v očiach skutočných petrolheadov, pre ktorých boli vozidlá kórejskej značky na okraji záujmu.

Model však dlhodobo nedosahoval želané predajné čísla a s neustále sprísňujúcimi sa emisnými normami či potrebou uvoľnenia výrobných kapacít bol osud Kie Stinger spečatený. Akékoľvek špekulácie o budúcej generácii sú v súčasnosti zbytočné, s najväčšou pravdepodobnosťou išlo o posledné benzínové GT so šesťvalcovým motorom od Kie pred príchodom plne elektrických vozidiel.

Prečítajte si aj:


Pri neustálom vylepšovaní motorov je nevyhnutné inovovať aj palivá

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie