Aktuality

V Európe príde Civic o manuálnu prevodovku, k dispozícii bude len ako hybrid!

Prečítajte si aj:


Pri neustálom vylepšovaní motorov je nevyhnutné inovovať aj palivá

Honda dokončí elektrifikáciu svojich európskych modelov, obyčajný Civic bez elektromotora a automatu už pravdepodobne neuvidíme.

Civic bude v Európe ponúkaný iba ako hybrid, uviedla vo štvrtok vo vyhlásení Honda.

Kompaktný automobil bude využívať hnacie ústrojenstvo automobilky známe pod označením e:HEV (hybridné elektrické vozidlo), ktoré spája 1,5-litrový benzínový motor s elektromotorom. Fanúšikovia, ktorí ešte stále veria v príchod ostrých verzií s klasickým manuálom, sú momentálne v napätí, pretože Honda Civic Type R pre Európu nebola automobilkou dodnes potvrdená.

Bežné verzie modelu Civic sa začnú v Európe oficiálne predávať až na jeseň budúceho roka. Jeho uvedenie na trh zavŕši cieľ spoločnosti, aby všetky hlavné európske modely obsahovali elektrifikované pohonné jednotky do konca roku 2022.

Nejde však o jedinú zmenu, ktorú automobilka prinesie. Honda už nebude vyrábať európske verzie automobilu v anglickom Swindone. Továreň bude v júli zatvorená, pretože automobilka zmenšila svoju globálnu výrobnú sieť. Honda však ďalej neuviedla, kde sa budú európske modely vyrábať.

Spoločnosť Honda predala v Európe minulý rok 17 008 kusov modelu Civic, čo je podľa údajov prieskumov trhu JATO Dynamics pokles o 54 % oproti predchádzajúcemu roku.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie