Aktuality

Týmto Škoda predbehla aj prémiovú konkurenciu! Predstavila služby, ktoré uľahčia majiteľom vozidiel život

Stále atraktívnejšie modely s dlhým dojazdom, nízkymi prevádzkovými a servisnými nákladmi lákajú motoristov prestúpiť na druhú stranu. Škoda si však uvedomuje, že svet elektromobilov ešte stále nemusí byť každému známy, a preto svojim zákazníkom ponúka pomocnú ruku v podobe balíka služieb, ktorý sa postará o to, aby bol prechod od spaľovacieho k elektrickému autu pre každého čo najjednoduchší.

S KARTOU DO SVETA

Ku každému zakúpenému elektromobilu značky Škoda, môžete získať roamingovú službu nabíjania - kartu Powerpass: Využiť ju môžete nielen na území Slovenska, ale aj pri ceste do zahraničia. S jedinou kartou od Škody tak môžete nabíjať vozidlo na viac ako 800 nabíjacích bodoch na Slovensku a na viac ako 200 000 nabíjacích bodoch v rámci celej Európe.

Súčasťou siete sú nielen bežné verejné nabíjacie stanice, ale tiež rýchle nabíjačky vrátane siete IONITY. Stačí prísť ku akejkoľvek partnerskej stanici, priložiť kartu a nabíjať za zvýhodnenú cenu. Samotnú platbu na mieste riešiť nemusíte, raz mesačne vám príde súhrnné vyúčtovanie za všetky dobíjania v uplynulom mesiaci, uskutočnené doma i v zahraničí. Pre sfunkčnenie tejto služby stačí, ak si do mobilného zariadenia stiahnete aplikáciu Powerpass (dostupná pre pre smartfóny s operačným systémom Android a iOS), vytvoríte si konto, objednáte si kartu a spárujete ju s akoukoľvek platobnou kartou.

Ekosystém Škoda - Elektromobilita

V aplikácii si vyberiete tarif, ktorý Vám najviac vyhovuje a môžete začať nabíjať. Pre model Škoda Enyaq iV je na prvých 12 mesiacov od aktivácie aplikácie zákazníkovi k dispozícii mimoriadny tarif úplne zadarmo!

V prípade ciest do zahraničia, si zákazník môže pozrieť všetky tarify platné pre neho v zahraničí. Sú dostupné na www.skoda-auto.sk v sekcii eMobilita. To znamená, že zákazník cestujúci do zahraničia neplatí žiadne dodatočné poplatky za zahraničný roaming. Navyše, pri nabíjaní v zahraničí mu bude zaúčtovaná zazmluvnená cena platná pre celú danú krajinu, nie aktuálnu sadzbu na vybranon nabíjacom stojane.

PRÍPRAVA

Najlepšie miesto pre nabíjanie elektromobilu sa nachádza u vás doma. Stačí každý večer po príchode z práce zapojiť auto do zásuvky a ráno vyraziť na cestu s plnou batériou. Nehovoriac o tom, že pomalé nabíjanie nočným prúdom šetrí batériu aj vašu peňaženku. Ešte predtým, než zaparkujete vašu elektrickú Škodu do garáže, je však dôležité vykonať dôkladnú kontrolu siete vo vašom dome. Balík S za 136 eur poskytuje odbornú obhliadku ističov a elektroinštalácie vo vašom dome aj s revíznou správou, ktorá overí bezpečnosť pri nabíjaní. Okrem toho technik posúdi možnosť inštalácie wallboxu na požadovanom mieste jej inštalácie.

Ekosystém Škoda - Elektromobilita

V prípade záujmu o domáce nabíjanie ponúka Škoda svojim zákazníkom na výber tri druhy wallboxov s maximálnym nabíjacím výkonom až 11 kW/h. Pri výbere jedného z nich môžete využiť sprievodnú službu profesionálnej inštalácie u vás doma, pričom technik sa postará nielen o správne zapojenie, ale aj o výklad týkajúci sa používania wallboxu v domácnosti. Inštalácia wallboxu na vopred pripravené miesto a pripojenie zákazníkom vybraného wallboxu ŠKODA iV (pri verzii Connect a Connect+ pripojenie aj na server), spoločne s kontrolou elektroinštalácie Home Check a revíznou správou ponúka Škoda formou balíka M už od 368 eur.

A tu podpora ani zďaleka nekončí. Skutočným fanúšikom elektromobility a znižovania uhlíkovej stopy ponúka Škoda ďalšie možnosti komplexné riešenia energetickej sebestačnosti domu ako napríklad voľba správnych nabíjačiek, vlastnú fotovoltaickú elektráreň a batériové úložiská. Tieto služby a poradenstvo obsahuje balík L a jeho cena je individuálna a závislá od požiadaviek a možných riešení.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie