Aktuality

Vyhodnotenie súťaže o čističky vzduchu OSRAM AirZing Mini

Vyhodnotenie súťaže o čističky vzduchu OSRAM AIR ZING MINI od Autoviny.sk
Vyhodnotenie súťaže o čističky vzduchu OSRAM AIR ZING MINI od Autoviny.sk

Radi by sme sa touto cestou poďakovali všetkým čitateľom, ktorí sa zapojili to tejto našej súťaže. Domnievame sa, že všetky odpovede boli cenné a hodnotné, pretože každý účastník súťaže prišiel s vlastným unikátnym návrhom, kde sa dajú použiť prenosné čističky vzduchu OSRAM Air Zing Mini. Zapojiť sa mohli prostredníctvom komentára na stránke súťaže na webe www.Autoviny.sk a tiež pridaním komentára pod videom k súťaži na našej Facebook stránke Auto Motor a Šport - AUTOVINY.sk. Niektorí súťažiaci nám zasielali svoje odpovede aj prostredníctvom správy, čo sme spočiatku neuznávali, ale s ohľadom na hodnotné odpovede sme ich napokon zohľadnili tiež.

Zo všetkých komentárov sme vybrali tie, ktoré sme považovali za najhodnotnejšie a najprínosnejšie. Pripájame aj mená výhercov v podobe, ktorú majú uvedenú na sociálnej sieti.

 • Pavel Kollárik: Určite do malých priestorov je vhodná. Napr. aj taka malá miestna predajňa potravín, holičstvo, podateľňa/klientske centrum úradov, v priestoroch profesionalnych vodičov (autobus, električka, kamión, záchranárske zložky), menšie ambulancie ale aj v jednotlivých izbách bytu
 • Erika Kmetova: Pouzit by sa to dalo (mimo kancelarie a auta) napriklad aj v nejakej malej ambulancii u lekara alebo v nejakom malom priestore skraslovacieho salona (napriklad manikura, pedikura..), na malej postovej pobocke, v priestore vodica v hromadnej doprave (autobus, elektricka)..
 • Michal Michal: Ideálny spôsob použitia v :šatni-športovej /pracovnej, v doprave:auta,busy,vlaky,servisy, čakárne u lekára,zubára,MOMky, módne kabínky,výťah,kabinková lanovka, wc,sprchy,sauny, holička,barber,salón krásy,masérka, v domove pre seniorov, autoservis,taxislužby, pumpy,menšie prevádzky,domácnosť,hotelové izby
 • Erika Farkasova: Dalo by sa to použiť v taxíku (kôly velkéj frekvencii ludí). V MHD vo vodičovej kabínke. V sanite pre priebežnú dezinfekciu.
 • Andrej Purnoch: Urcite by som to pouzival v uzatvorenycch kupe vo vlakoch, lebo tam su zastrcky na elektrinu vzdy, ludia sa striedaju, aj ked mate ruska to moze byt dobre kvoli pachom a celkovo hygiene.

Výhercom gratulujeme, už sme ich kontaktovali prostredníctvom správy na Facebooku z účtu autora tohto príspevku. Ak ste výhercom a správu ste nedostali, pozrite si prosím priečinok s nevyžiadanými správami, prípadne napíšte na striz@imotormedia.sk. Ďakujeme.

Pôvodný príspevok zverejnený pri spustení súťaže (11.5.2021):

 • Ako fungujú LED čističe vzduchu v aute? Vedia zničiť vírusy aj pachy
 • Tie najlepšie riešenia, ako OSRAM Air Zing Mini, sa napájajú cez obyčajný USB kábel a okrem auta sa dajú použiť aj v kancelárii.
 • OSRAM Air Zing Mini v hodnote 60 eur môžete teraz získať zadarmo účasťou v našej čitateľskej súťaži

Pred niekoľkými dňami sme sa v samostatnom článku venovali téme, ktorá je v súčasnosti nanajvýš aktuálna: LED čističom vzduchu. Naším partnerom sa stala spoločnosť OSRAM so svojím produktom Air Zing Mini, ktorý vyniká kompaktnými rozmermi, napájaním z USB konektora, prenosnosťou z auta do kancelárie a veľmi vysokou účinnosťou. Tá sa podľa slov výrobcu pohybuje až na úrovni 99,9 percenta. Čistička vzduchu počas tichej prevádzky likviduje vírusy aj baktérie, ale aj 90 % formaldehydu, prchavé organické zlúčeniny aj tiež pachy! (Nezávisle testované podľa 18801-2015)

Ako to celé funguje?

OSRAM Air Zing Mini je UV sterilizačná lampa. Aktívne nasáva vzduch, ktorý následne prechádza umývateľným filtrom na báze titánu. Tento filter je kontinuálne ožarovaný UV-A LED diódami a vďaka organickej fotooxidácii a fotoredukcii ničí škodliviny, ktoré sa vo vzduchu nachádzajú.

Takto vyčistený ionizovaný vzduch je vypúšťaný späť do priestoru cez hornú časť puzdra. Vďaka umývateľnému filtru odpadá nutnosť pravidelného dokupovania náhradných filtrov.

V typickom interiéri automobilu prefiltruje vzduch za približne 30 minút.

Čistička vzduchu má príkon iba 2 W a rozmery 8 × 5 × 8 centimetrov.

Môžete ho získať aj vy

Tradičnou cestou k nadobudnutiu LED čističky vzduchu OSRAM Air Zing Mini je jej zakúpenie v obchode. Teraz značka OSRAM, v spolupráci s Autoviny.sk, spúšťa súťaž o pät kusov týchto čističiek, ktoré sú určené pre nových aj existujúcich fanúšikov stránky auto motor a šport - Autoviny.sk na Facebooku.

Súťažná otázka: Vieme, že UV čistička vzduchu OSRAM Air Zing Mini sa dá použiť v aute či v kancelárii, aké ďalšie miesta použitia vám ešte napadnú? Svoje odpovede, prosíme, píšte ako komentár na tento príspevok na našej Facebook stránke alebo pod tento príspevok na www.autoviny.sk. Najlepšie komentáre oceníme jedným z piatich kusov OSRAM Air Zing Mini v žrebovaní v utorok 18. mája 2021.

Skrátený štatút súťaže

 • termín konania súťaže : 11.5.2021 (10.00 hod) do 18.5.2021 (10:00 hod) (1 kalendárny týždeň)

 • termín vyhlásenia výhercov súťaže : 18.5.2021 (po 12:00 hod)

 • podmienky zapojenia sa do súťaže: Odpoveď na otázku v termíne konania súťaže a zároveň aktívne odoberanie stránky auto motor a šport - Autoviny.sk na Facebooku.

 • súťažná otázka: Vieme, že UV čistička vzduchu OSRAM Air Zing Mini sa dá použiť v aute či v kancelárii, aké ďalšie miesta použitia vám ešte napadnú?

 • špecifikácia ceny: Produkt OSRAM Air Zing Mini (celkom 5 kusov, pre každého výhercu 1 kus, výhercov bude 5)

Pripomíname, že spoločnosť Facebook nie je na súťaži nijakým spôsobom zúčastnená, nie je partnerom, organizátorom, sponzorom ani garantom súťaže. Facebook nemá voči účastníkom v súťaži žiadne záväzky.

Erik Stríž - auto motor a šport, Autoviny.sk
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie