Aktuality

OFICIÁLNE: Čínsky Dongfeng zverejnil ceny aj výbavy pre svoje modely! Poznáme všetky dôležité informácie

Dongfeng (cenníky a výbavy)

Na oficiálny slovenský cenník určite viacerí z vás netrpezlivo čakali už od konca minulého roka, keď sme značku Dongfeng predstavili na autovinách. Teraz došlo k spusteniu úplne novej stránky pre verejnosť, kde môžete nájsť okrem prehľadu modelov aj ďalšie informácie o predajnej sieti či možnosti objednania sa na testovaciu jazdu. Momentálne nájdete na webe 9 oficiálnych dílerov značky rozmiestnených v ôsmich krajoch po celom Slovensku. Zastúpenie nás však ubezpečilo, že čoskoro by mali pribudnúť ďalší díleri a celkový počet predajných či servisných miest tak presiahne číslo 15. Viac informácií nájdete na webovej stránke výrobcu TU.

GLORY 580

V súčasnosti nájdete v ponuke osobných automobilov tri SUV modely, ďalšie dva by mali pribudnúť ešte v priebehu tohto roka. Základ ponuky tak dnes tvorí model Glory 580 s cenovkou začínajúcou od 22 990 eur. Ide o stredne veľké sedemmiestne SUV určené predovšetkým pre rodiny s deťmi. K dispozícii je s jediným stupňom výbavy a dobre známou kombináciou prepĺňaného štvorvalca 1.5 T s CVT prevodovkou ZF Punch, ktorú sme už mali možnosť testovať VIDEO. Za spomínanú cenu dostanete zliatinové 17“ disky kolies, strešné okno, 10“ dotykový displej infotainmentu so 6 reproduktormi či automatickú klimatizáciu s ovládaním v druhom aj treťom rade sedadiel.

FENGON 5

Ďalší model už u nás v redakcii dôverne poznáme. Štýlové SUV kupé, označované ako Fengon 5, začína na cene 24 490 eur vo výbave Classic. Motorizácia a prevodovka sú rovnaké ako v prípade vyššie spomínaného Glory 580, no časom by do ponuky mala pribudnúť aj silnejšia verzia s dvojlitrovým benzínovým motorom a klasickou hydromeničovou automatickou prevodovkou. Už v základe dostanete 18“ zliatinové disky kolies, panoramatické strešné okno, 10,25“ displej infotainmentu, Full LED svetlomety, cúvaciu kameru, automatickú klimatizáciu či airbagy pre vodiča a spolujazdca chrániace pri čelnom aj bočnom náraze. Vyššia výbava Classic+ pridáva inak štylizovanú prednú masku, elektrické sedadlá s vyhrievaním, tmavšie sklá a pár elektronických drobností navyše.

SERES 3

Posledným modelom je plne elektrické SUV s označením Seres 3 s cenovkou od 32 990 eur. Rozmermi má blízko ku kompaktným crossoverom ako sú Škoda Karoq či Nissan Qashqai, no k pohonu využíva synchrónny elektromotor s permanentným magnetom. Akumulátor disponuje kapacitou 54 kWh, vďaka ktorej by malo elektrické SUV prejsť na jedno nabitie až 330 kilometrov (WLTP), čo s ohľadom na cenu nie je vôbec zlá hodnota. To isté môžeme napísať aj o maximálnom výkone 120 kW a krútiacom momente až 300 Nm. Údajne je k dispozícii v základnej výbave aj rýchlonabíjanie s neznámym výkonom. Výrobca však tvrdí, že za 30 minút by malo byť schopné dobiť batérie z 20 % na 80 % maximálnej využiteľnej kapacity. Štandardné domáce nabíjanie potom využíva 6,6 kW nabíjačku. Výbava tohto modelu poskytne rovnako slušný zoznam prvkov, kritiku si zaslúži jedine bezpečnosť základnej konfigurácie s 2 airbagmi. Ochranu v podobe bočných a hlavových airbagov dostanete až vo vyššom stupni výbavy s cenovkou od 34 990 eur.

CENNÍK GLORY 580

CENNÍK FENGON 5

CENNÍK SERES 3

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie