Aktuality

Ženy hlasovali o najlepšom aute, ich výber sme mohli čakať. Luxusný kabriolet s prepychovým interiérom Lexus LC 500 Convertible

Titul Ženského svetového auta roka v kategórii luxusných vozidiel tento rok získal kabriolet Lexus LC 500 Convertible. O víťazovi jedenásteho ročníka Women’s World Car of the Year hlasovala porota zložená výhradne zo ženských motoristických novinárok.

V tomto roku bola práca poroty v rámci ankety obzvlášť komplikovaná kvôli pandemickým opatreniam a následnému obmedzeniu doby na testovanie áut vo väčšine krajín.

Nominované boli všetky modely uvedené do predaja v období od januára do decembra 2020.

V dvojkolovom výbere sa porota rozhodovala podľa kritérií typu jazdné vlastnosti, pohodlie, konektivita, bezpečnosť, vplyv na životné prostredie, dizajn alebo pomer kvality a ceny. Výsledky overil nezávislý audítor Grant Thornton New Zealand. Celkový víťaz ankety bude oznámený 8. marca 2021.

Lexus LC 500 Convertible (2021)

Kabriolet s dĺžkou 4,77 metra disponuje atmosférickým vidlicovým osemvalcom s objemom 5 litrov s max. výkonom 341 kW/464 koní, ktorý vozidlu s látkovou strechou umožňuje dosiahnuť maximálnu rýchlosť 270 km/h a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za rovných päť sekúnd.

Lexus LC 500 Convertible (2021)

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie