Aktuality

Najnovšia zvolávačka odhaľuje odvrátenú stránku moderných technológií v autách. Týka sa týchto vozidiel:

Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG (2020)

Ťažkosti sa v drvivej väčšine týkajú najmä nového modulárneho infotainmentu, ktorý je nainštalovaný naprieč všetkými značkami. Tentokrát sa však priamo automobilka Volkswagen rozhodla o zvolanie takmer 56 tisíc nových áut.

Ide hlavne o Golf 8. generácie, ktorý bol vyrobený do 7. mesiaca minulého roka. Problém sa týka infotainmentu a zadnej parkovacej kamery, ktoré pri niektorých kusoch môžu robiť problém. Ako uvádza Volkswagen, táto zvolávačka má skôr charakter dobrovoľnej akcie, nakoľko sa nejedná o žiadny rizikový komponent vozidla, ako tomu bolo napríklad pri systéme eCall. Servisný zásah, ktorý si bude akcia vyžadovať by nemal byť v drvivej väčšine prípadov komplikovaný. Ide o aktualizácia systému, ktorý chyby spôsobuje. Pri niektorých kusoch, ktoré obsahujú mild-hybridný motor, však môže ísť o výmenu konkrétnej riadiacej jednotky. Takýchto áut je našťastie podstatne menej. Oficiálne sa udáva len 7400 kusov z celkového množstva.

Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG (2020)

Hovorca automobilky sa nedávno vyjadril, že servisný zásah by mal trvať približne 5 hodín v prípade softvérovej aktualizácie. Ak ale bude potreba vymeniť riadiacu jednotku, tento úkon môže trvať aj dlhšie. Počas neho má zákazník samozrejme nárok na náhradné vozidlo. Servisná kampaň je pochopiteľne úplne bezplatná. V prípade, že by vaše auto mohlo spadať do výmenného programu, kontaktujte svojho predajcu pre bližšie informácie.

V minulosti malo viacero modelov z koncernu VW problém s novým softvérom. Vo väčšine prípadov sa jednalo o už zmienený systém eCall, ktorý postihol aj modely Scala, Kamiq alebo Octavia 4. Všetky problémy boli ale zavčasu odstránené. Podobné problémy sú vo svete automobilizmu pomerne bežným javom. Nie je ničím nezvyčajným, že sa zvolávacia akcia týka aj značiek ako BMW, Tesla či Mercedes-Benz. Nedávno dokonca Bugatti kontaktovalo majiteľov nového Chironu, ktorý mal problém s nesprávnym fungovaním bočného airbagu.

VIDEOTESTY AMŠ

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Testy

TEST: Kia Sorento je rodinné auto roka, ukážeme vám prečo

V Spojených štátoch sa Kia pochválila tým, že jej model Sorento v sedemmiestnej verzii získal ocenenie Najlepšie rodinné auto roka 2021. Súhlasíme s tým, že si Kia titul zaslúži a pozreli sme sa do takejto sedemmiestnej verzie, aby sme vám ukázali praktickú stránku tohto priestranného SUV.