Aktuality

Dozrel čas na ďalšie SUV. Volkswagen Taos je oficiálne predstavený, ale len pre USA

Spoločnosť Volkswagen of America, Inc. predstavila nový model Taos, ktorým mieni zvýšiť svoj trhový podiel na poli s esúvečkami. Na severoamerické pomery sa jedná o menší automobil, čo spoločnosť avizuje už v prvých riadkoch svojej tlačovej správy: „Taos má malú postavu, ale veľkú hodnotu, odvážny dizajn, inteligentnú výbavu a špičkové funkcie.“

S dĺžkou 4,42 metra a rázvorom 2,68 metra sa na domácom trhu sa hierarchicky zaraďuje pod Tiguan. Vozidlo stojí na modulárnej podvozkovej platforme MQB a bude v predaji iba v päťmiestnom vyhotovení, sedemmiestne verzie prenecháva Tiguanu a u nás nepredávanému modelu Atlas Cross.

Batožinový priestor dosahuje kapacitu 795 litrov a po sklopení zadného radu sedadiel sa sprístupní nákladný priestor s kapacitou 1 877 litrov.

V interiéri Taos ponúkne príplatkový virtuálny kokpit, multimediálny systém s navigáciou a 8-palcovým dotykovým displejom, o pohon sa stará 1,5-litrový benzínový agregát EA211 so štyrmi valcami a turbom s max. výkonom 117 kW (158 koní). Konfigurácie ponúknu 8-stupňový automat s predným pohonom alebo 7-stupňový automat DSG s pohonom 4Motion.

Bezpečnosť posádky je okrem iného zabezpečená aj balíčkom technológií IQ.DRIVE, ktorý obsahuje napríklad sledovanie mŕtveho uhla, predný protikolízny systém, udržiavanie v jazdnom pruhu, adaptívny tempomat s funkciou Stop & Go, Travel Assist či automatické prepínanie svetlometov.

Len pre zaujímavosť, v roku 2019 predstavovali modely kategórie SUV až 24 percent z celého štvormiliónového predaja nových áut v Spojených štátoch.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie