Magazín

Extrémna americká reklama na novú Kiu: U nás by ju zrejme zakázali

Poznáte hru Asphalt, v ktorej môžete na autách robiť takzvané flat spin stunt? Sú to vlastne hodiny spravené vo vzduchu. Ak ste si doteraz mysleli, že sa to dá spraviť iba v počítačom vytvorenej fyzike, Kia vás presvedčí o opaku.

Kia K5 by sa u nás volala Optima, ale s ohľadom na koncernovú politiku si ju u nás nekúpite. Je to škoda, pretože sa jedná o krásne auto, ktoré by nepochybne našlo svojich majiteľov aj na Slovensku. V Spojených štátoch sa predáva a automobilka pripravila najnovšiu reklamu, v ktorej na aute predvádza spomenutý flat spin stunt. A vyzerá naozaj pôsobivo.

Tí, ktorí majú radi autentickosť, iba zúfajú, že má reklama toľko strihov - lenže to je vecou vkusu amerického diváka, ktorý potrebuje akciu a na dlhé zábery nemá čas. Veríme ale značke Kia a jej reklamnej agentúre, že tento výkon je pravdivý a auto skutočne odlišlo z pľacu po svojich kolesách aj v skutočnosti.

Tvorcovia reklamy pritom uvádzajú, že auto bolo pre účely tohto výkonu upravené. Bolo vybavené 5-bodovým bezpečnostným pásom, ochranným krytom na podvozku, špeciálnym sedadlom, bezpečnostnou klietkou a brzdou e-brake.

Prečítajte si aj:


Nová Kia Optima K5 je kompletne odhalená, trúfa si na vyššiu triedu (fotogaléria)

ERIK STRÍŽ


Prečo by u nás takúto reklamu zakázali?

Nielen na Slovensku, ale v celej Európskej únii platia pomerne vysoké štandardy na televízne reklamy. Platí, že ak reklama akýmkoľvek spôsobom povzbudzuje na nebezpečnú jazdu, bude autoritami zakázaná. V minulosti sme už priniesli správy o tom, že na údajne nebezpečnú jazdu v reklame doplatilo BMW, ktoré muselo svoj spot stiahnuť. Pritom vlastne o nič nešlo, zábery len zachytávali modely radu X jazdiace po teréne. Svoje skúsenosti však má napríklad aj Volkswagen, hoci skutočne nič zlé nespravil. Pozrite si uvedené reklamy v týchto článkoch:

Prečítajte si aj:


Veľká Británia po reklame na BMW xDrive zakázala aj reklamu na Volkswagen Polo

Redakcia


Najkontroverznejšie reklamy Volkswagenu: Sú naozaj také poburujúce?

Redakcia (m)


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Indian Scout Rogue (auto motor a šport č. 6/2022, foto: Juraj Hrivnák)
MOTO

Zlý chlapec. Test Indian Scout Rogue

Pohľad do slovníka hovorí, že rogue má v slovenčine viacero významov, no ani jeden nie je veľmi pozitívny. Azda najjemnejšie by sa to dalo preložiť ako nezbedník. To by sedelo na človeka. No ako je to v prípade, pokiaľ takto označíte motocykel?