Aktuality

Poznáme ceny novej generácie Hyundai i20. V predaji už čoskoro!

Hyundai i20
Hyundai i20
Zdroj: Redakcia

Cenník i20 štartuje výbavou Classic, ktorá ponúka základný benzínový motor 1,2i (62 kW/84 k) s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou. Za 10 490 € zákazník získa vozidlo s 15-palcovými diskami, prednými halogénovými svetlometmi a bohatou bezpečnostnou výbavou. Už základná výbava obsahuje popri štandardných systémoch (ABS, ESC) aj asistent rozjazdu do kopca, systém autonómneho núdzového brzdenia s detekciou vozidiel a chodcov, systém na sledovanie únavy vodiča či veľmi praktickú funkciu upozornenia na odjazd vpredu stojaceho vozidla. Nechýba ani automatické prepínanie diaľkových svetiel, asistent sledovania dopravných značiek s informáciou o maximálnej povolenej rýchlosti, systém udržania vozidla v jazdnom pruhu či automatické tiesňové volanie E-call.

Hyundai i20
Hyundai i20
Zdroj: Redakcia

Solídny základný komfort

O komfort pre vodiča sa v najnižšej výbave Classic postará výškovo a pozdĺžne nastaviteľný volant, výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča a elektricky ovládané predné okná a vyhrievané vonkajšie zrkadlá. Nechýba ani diaľkové ovládanie centrálneho zamykania s alarmom a imobilizérom. Cestu po diaľnici spríjemní tempomat s obmedzovačom rýchlosti. Manuálna klimatizácia je za príplatok 600 €.

Hyundai i20 interier

Obľúbená Family

Slovenskí zákazníci najčastejšie siahajú po výbave Family, ktorá je k dispozícii už od 13 590 €. Tá prináša vozidlo so 16-palcovými zliatinovými diskami, LED dennými svetlami a možnosťou doplatenia 900 € za predné FULL LED svetlomety s prisvecovaním zákrut, predné hmlovky a zadné LED svetlá. Vo výbave Family je vozidlo vybavené koženým volantom a hlavicou radiacej páky, tónovanými sklami, elektricky ovládanými prednými aj zadnými oknami. Kľúčové informácie o vozidle a jazde získa vodič na prístrojovej doske Supervision s 10,25 palcovým LCD displejom. Samozrejmosťou je automatická klimatizácia, dažďový a svetelný senzor, zadné parkovacie senzory a zadná parkovacia kamera. Multimediálnym centrom je 8-palcový farebný LCD displej s podporou služieb Apple CarPlay a Android Auto a s bezdrôtovým zrkadlením mobilného telefónu. Integrovaná navigácia s 10,25-palcovým displejom a službami Bluelink a TomTom Live je k dispozícii za príplatok 1 000 €.

Hyundai i20 interier

Topkou zostáva Style

Najvyššia výbava Style prináša do nového modelu i20 viaceré atraktívne prvky. Patria k nim 17-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny, chrómovaná lišta na spodnej strane okien, predné FULL LED svetlomety, elektricky sklopné vonkajšie zrkadlá, štýlové ambientné podsvietenie kabíny či samostievacie spätné zrkadlo. V najvyššej výbave Style je k dispozícii aj parkovací asistent na rovnobežné a kolmé parkovanie a asistent upozornenia na chodcov a predmety približujúce sa pri parkovaní a cúvaní. O maximálne pohodlie sa postará Winter Pack s vyhrievanými prednými sedadlami a vyhrievaným volantom. Nechýba ani inteligentný kľúč so štartovacím tlačidlom, integrovaná navigácia s 10,25-palcovým farebným displejom a telematickými službami Bluelink.

Hyundai i20 interier

Náročný zákazník si môže novú i20-tku dovybaviť príplatkovou výbavou. K nej patrí napr. 7-stupňová dvojspojková automatická prevodovka DCT s Drive mode k motorizáciám 1,0 T-GDi za 1 400 €, strecha vozidla lakovaná v čiernej farbe Phantom Black za 500 €, či metalický lak za príplatok 490 €. K najvyššej výbave Style sú k dispozícii aj príplatkové balíky Safety Pack za 900 €, resp. Safety Pack+ za 1 200 € s vylepšenými systémami autonómneho núdzového brzdenia pri odbočovaní vľavo, s detekciou vozidiel, chodcov aj cyklistov, asistentom na monitorovanie mŕtveho uhla, systémom na automatické udržanie vozidla v jazdom pruhu so sledovaním vozidla pred sebou a adaptívny tempomat. Za 600 € je pri výbave Style možné dokúpiť Style Pack, ktorý obsahuje prémiový audiosystém BOSE s 8 reproduktormi a zosilňovačom, bezdrôtovým nabíjaním mobilného telefónu a farebnými interiérovými doplnkami.

Atmosféra ale aj turbo s mild hybridom

Popri atmosférickom motore 1,2i je vo výbavách Comfort a Family na výber aj benzínové turbo 1,0 T-GDi s výkonom 74 kW (100 k). Vrcholom ponuky v najvyššej výbave Style je motorizácia 1,0 T-GDi so 48 voltovým mild hybridom s výkonom 88 kW (120 k), pri ktorom si zákazník môže vybrať medzi 6-stupňovou inteligentnou manuálnou prevodovkou alebo príplatkovým 7-stupňovým DCT automatom.

Hyundai i20 interier

V cene nového Hyundai i20 bez ohľadu na stupeň výbavy je 5-ročná záruka bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov a asistenčná služba Hyundai Assistance. Bonus 1 500 € zo základnej cenníkovej ceny získa zákazník pri financovaní nákupu vozidla prostredníctvom Výhodného financovania (Ľahké splátky, Na pätinky) a súčasnom využití benefitu Zimné pneumatiky so zľavou až do 65% alebo pri využití benefitu Zimné pneumatiky s platbou v hotovosti.

Hyundai i20
Hyundai i20
Zdroj: Redakcia

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Prvá jazda - Mazda MX-30 (foto: Ondrej Kroutil pre auto motor a šport, 2020)
Testy

Mazda MX-30: Naozaj ekologická

Keď už Mazda niečo spraví, môžete sa staviť, že to bude poriadne. Tento prístup zvolila aj pri svojom historicky prvom elektromobile. A k tomu, či ho potrebujete, zaujíma nezvyčajne úprimný postoj.