Aktuality

EXKLUZÍVNE: Interiér nového Sandera vám vyrazí dych! Pozrite si prvú fotografiu

Nové Dacie s nízkymi cenami prekvapivo nepreberajú kľúčové dizajnové princípy od Renaultu, ako sa pôvodne na internete špekulovalo, namiesto toho sa vydali vlastnou cestou prirodzenej evolúcie súčasného dizajnového manuálu. Logan, Sandero i jeho terénne vyhotovenie Stepway tak dostanú unifikovanú prednú masku a uniformné grafické podpisy predných svetlometov, ktoré vzdialene pripomínajú tie od značky Volvo. Dacia hovorí o svetelnom podpise v tvare štylizovaného písmena Y. Samozrejme, podobnosť s Volvom tu definitívne končí.

Dacia zatiaľ neukázala ani interiéry nových modelov, no internetom začala kolovať neoficiálna fotografia prezrádzajúca vzhľad palubnej dosky. Pôjde o skutočnú revolúciu čo sa dizajnu aj kvality použitých materiálov týka. V rámci šetrenia a unifikácie však novinka prevezme niektoré prvky z modelu Duster ako napríklad radiacu páku, kľučky dverí či samotný volant.

Interiér Dacia Logan a Sandero 2021

Zásadnou novinkou je umiestnenie displeja multimediálneho systému nad palubnú dosku. Toto riešenie môže u konzervatívnejších zákazníkov Dacie vyvolať zmiešané reakcie. Užívateľov však môže tešiť prítomnosť moderného operačného systému EasyLink.

Veľkým krokom vpred má byť samotná technika, na ktorej budú nové Sandero a Logan postavené. Nás najviac teší moderná platforma CMF-B, ktorá zabezpečí lepšie jazdné vlastnosti aj vyššiu pasívnu bezpečnosť. Motorizácie by mali kopírovať ponuku modelu Renault Clio a istým prekvapením môže byť aj použitie elektronickej parkovacej brzdy v tak cenovo dostupnom aute. Hovorí sa tiež o bezkľúčovom prístupe a štartovaní alebo sledovaní mŕtveho uhla.

Ďalšie fotografie a podrobnosti o tretej generácii modelov budú k dispozícii už čoskoro, 29. septembra 2020.

Nová Dacia Logan (modelový ročník 2021)

Nová Dacia Sandero (modelový ročník 2021)

Nová Dacia Sandero Stepway (modelový ročník 2021)

Prečítajte si aj:


Test Dacia Logan MCV Stepway s 0,9-litrovým motorom: Veľmi dobre!

ERIK STRÍŽ


Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie