Aktuality

Nová Dacia kompletne odhalená! Pôjde o najlacnejšie auto svojho druhu

FOTOGRAFIE V GALÉRII

Dacia už dlhšie sľubuje dostupnú elektrickú revolúciu. Postará sa o ňu nový model Spring! Pôjde o 100 % elektrický, 4-miestny mestský automobil, ktorý ponúka jednoduchý prístup k ľahšej a efektívnejšej mobilite s mestským autom s 5 dverami, ktorý kombinuje jednoduchosť, spoľahlivosť a dostupnosť.

Podľa predbežných údajov majiteľ s plne nabitým akumulátorom dokáže absolvovať približne 200 kilometrov (WLTP). Špeciálnu pozornosť konštruktéri venovali svetlám. Podľa zverejnených obrázkov je jasné, že hoci má byť Dacia Spring na cenu orientovaným autom, dostane reflektory osadené LED technikou. Reflektory sú rozdelené do dvoch úrovní: vodorovná čiara v hornej časti a 4 grafické prvky integrované do štítu. LED techniku samozrejme dostali aj zadné skupinové svetlá so zaujímavou grafikou.

Hoci je prvá elektrická Dacia mimoriadne sledovanou a očakávanou novinkou, na podrobnejšie technické údaje a vzhľad interiéru si ešte musíme počkať. Ako však poznáme značku, jej priority a hlavne schopnosť detailne chápať potreby a očakávania reálnych zákazníkov, má novinka veľký potenciál stať sa hviezdou. Veríme, že s blížiacim sa uvedením na trh, ktorý je naplánovaný na budúci rok, budú informácie o Dacii Spring pribúdať.

VIDEOTESTY AMŠ

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie