Aktuality

Autoviny.sk opäť navštívilo vyše pol milióna reálnych čitateľov, viac ako 787-tisíc krát

Tento rok je pre titul Autoviny.sk veľmi úspešný. Zodpovedá dlhododobému trendu v uplynulých troch rokoch, odkedy sme vo vydavateľstve začali na online titule pracovať intenzívne. Časopis auto motor a šport vychádza stále a vychádzať bude, Autoviny.sk predstavujú jeho internetovú alternatívu s doplnkovým bohatším obsahom.

Pred mesiacom sme zverejnili údaje sledovanosti za máj 2020, ktorý pre nás znamenal pokorenie magickej hranice pol milióna reálnych čitateľov. V júni sme túto hranicu pokorili opäť.

Suma sumárum za jún

V mesiaci jún 2020 náš web Autoviny.sk navštívilo celkovo 504 699 reálnych čitateľov (RU). Mnohí čitatelia sa v priebehu mesiaca vrátili aj niekoľkokrát, celkový počet návštev (relácií) je tak 787 136. Náš web si nerazí cestu násilného vytvárania page views (PV), preto máme aj primeraný počet zobrazených stránok, a to 1 086 377.

Popri týchto číslach nás veľmi tešia aj ďalšie dve, ktoré svedčia o tom, že čitatelia u nás trávia čas zmysluplne a obsah skutočne čítajú a sledujú. Miera okamžitých odchodov dosahuje za uvedené obdobie 8,34 percenta a priemerný strávený čas návštevy sú takmer dve minúty. V dobe instantných informácií a potreby zaujatia čitateľa počas prvých piatich sekúnd je tento údaj veľmi cenný. Významný je tiež údaj, že až 92,77 percenta našich čitateľov je zo Slovenska, zvyšné percentá sú z Českej republiky (1,83%), Nemecka (1,27%) a Rakúska (1,09%). Nasledujú USA a európske krajiny s menej ako jedným percentom. Predpokladáme, že sa jedná o Slovákov žijúcich v zahraničí.


Screenshot: Čísla sledovanosti titulu Autoviny.sk v júni 2020 (Google Analytics)

Chceme sa vám týmto v mene celého redakčného tímu poďakovať za vašu priazeň, komentáre, lajky, zdieľania a celkovú podporu.

Nie clickbait, ale poctivá publicistika, správy a testy áut

V editoriáli z konca minulého roka som opäť verejne pripomenul, že na našom webe nechceme pútať pozornosť čitateľov prostredníctvom lacných nadpisov, v ktorých je avizovaná otázka, na ktorú však čitateľ nedostane v článku odpoveď. Toto je podstata clickbaitu, ktorý naďalej odmietame. Dbáme na to, aby boli naše nadpisy primerané, vyvážené a predovšetkým, aby sa čitateľ v článku vždy dozvedel odpovede na otázky, ktoré ho zaujímali.

Tento náš prístup prináša svoje ovocie. Jednoznačne na našom webe v priebehu posledných mesiacov (a tiež v júni) vedie klasická publicistika, v rámci ktorej publikujeme aj legislatívnu poradňu v kontexte auto-moto problematiky.

Najčítanejšie články za mesiac jún 2020 sú tak o tom, prečo by ste nemali tankovať po takzvanom prvom cvaknutí tankovacej pištole, že zelená karta v doterajšej podobe od 1. júla 2020 končí, že ako vyzerá Škoda Octavia po najazdení 666-tisíc kilometrov v Holandsku, či môžeme ponechávať doklady od vozidla v zaparkovanom aute a tiež úspech zaznamenal náš exkluzívny článok o tom, že sa slovenskí tuningoví nadšenci hromadne sťažujú na policajta, ktorý im odoberá EČV priamo na mieste kontroly. Veľký čitateľský úspech mal tiež článok od kolegu Michala Čabaia o tom, ako „nešťastne“ v Českej republike umiestnili radar, ktorý vyniesol lokalite milióny korún na pokutách. Odkazy na uvedené články prikladám nižšie:

Prečítajte si aj:


Ako vyzerá a jazdí Octavia po 666-tisíc km? Holandský novinár bol z českého auta poriadne prekvapený

Redakcia (s)


Tuneri sa hromadne sťažujú na policajta, berie im EČV priamo na ceste. Kedy si to môže dovoliť?

ERIK STRÍŽ


Odoberanie EČV za tuning, zelená karta končí, zákaz hlučných motoriek počas nedele, Favorit kabriolet, | Nedeľník

ERIK STRÍŽ


Môžem nechávať doklady od auta vo vozidle? Pozrite sa, čo hovorí zákon a aká je prax

ERIK STRÍŽ


Tankovali ste naftu alebo benzín a zahodili bloček? Radšej ho nájdite (aktualizácia)

Redakcia (s)


Tomu hovoríme "biznis model"! Nešťastne umiestnený radar zarobil milióny

Michal Čabai


Nálepky z STK definitívne končia! Vieme kedy a čo ich nahradí

ERIK STRÍŽ


Doplnkové projekty

Popri webstránke www.autoviny.sk a Facebook stránke auto motor a šport - AUTOVINY.sk vydavateľstvo Motor Media CS úspešne prevádzkuje YouTube kanál auto motor a šport Slovensko a účet na Instagrame.

Pravidelne pripravuje motoristickú rubriku pre Nový Čas a v máji 2020 spustil digitálne predplatné magazínu auto motor a šport.

Na vlastnej subdoméne tiež Autoviny.sk prevádzkujú vlastné testy pre autoškoly a početné „zábavné kvízy“ pre fanúšikov auto-moto priemyslu.

Erik Stríž je redaktor magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Ak vás zaujíma čokoľvek, od zákonov po detaily mojich testov áut, môžete ma kedykoľvek kontaktovať. Odpovedám každému. Moje testy píšem s ohľadom na reálneho zákazníka a nie ako marketingový prospekt. Pre neho je kúpa auta významnou životnou udalosťou, ktorá ho stojí značnú časť príjmov. Preto sa často venujem praktickým záležitostiam, ako spotrebe, schopnosti motora zvládať záťaž, batožinovému priestoru či variabilite.
Kontakt: erik@striz.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie