Aktuality

Z 0 na 100 km/h za 1,1 sekundy?! To teda bude iná raketa.

Tesla Roadster 2

Je otázne, či sa tento šialený nápad dostane do reálneho auta, alebo to je iba veľmi šikovný marketingový, akých nám už Elon Musk predviedol neúrekom. Ak totiž niekto dokáže predávať sny, tak je to práve on. Získať viac ako sto tisíc objednávok na auto, v ktorom ešte nikto poriadne nesedel? Pre Muska žiadny problém.

Tesla Roadster 2

Možná je však aj alternatíva, že sa tento špeciál nakoniec na cesty dostane. Pri sne o aute, ktoré dá stovku za 1,1 sekundy, totiž Musk môže využiť skúsenosti a patenty zo svojich ďalších firiem.

SpaceX package

Už názov špeciálneho balíka výbavy naznačuje, že o ladenie sústavy by sa mala postarať firma SpaceX, ktorá má s raketovými motormi bohaté skúsenosti. V princípe by sa teda malo jednať o štandardný model Roadster 2, ktorý v „civilnej“ verzii zvládne zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 2,1, respektíve 1,9 sekundy (podľa zdroja informácie). O stiahnutie potrebných desatiniek sekundy sa má postarať sústava raketových motorov (vraj ich má byť až desať). A palivo? S najväčšou pravdepodobnosťou padne voľba na dusík.

Tesla Roadster 2

Do bežnej premávky?

Je otázne, či bude balík SpaceX package určený pre autá do bežnej premávky, alebo iba pre verzie, ktoré budú ich majitelia preháňať po uzavretých okruhoch. Veď uznajte sami, šoférovať takúto raketu v bežnej premávke by bolo nebezpečné a právo sadnúť si za jeho volant v bežnej premávke by nemal mať každý nevybúrený tínedžer. Následky nezvládnutia auta by totiž mohli byť doslova katastrofické.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT (foto: PANER 2020 pre auto motor a šport)
Testy

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT: Miss Kia

Už ste počuli o tom, že dizajn predáva? A že o autách to platí viacnásobne? A veríte tomu? Ak áno, tak vám je jasné to isté čo nám. Že Kia XCeed vám začne robiť radosť už vtedy, keď sa na ňu budete pozerať. A s najsilnejším benzínovým motorom? Ešte viac.