Aktuality

VIDEO: Hrozivo vyzerajúca nehoda v Prahe: Toyota Corolla ostala zakliesnená medzi nákladiakmi

Na pondelkové ráno (8.6.) tak skoro nezabudne posádka Toyoty Corolly, tá skončila zakliesnená medzi 2 kamiónmi. Vodič sa von z vozidla dostal po vlastných, ženu museli privolaní hasiči vykliesnovať von. Celý zásah trval viac ako 40 minút a aby ženu zachránili, museli nadvihnúť jeden z kamiónov. Obaja členovia posádky našťastie vyviazli z hrozivo vyzerajúcej nehody živí, muž s ľahkými zraneniami a ženu po vyprošťovaní z vozidla previezli vrtuľníkom do rovnakej nemocnice s ťažšími poraneniami.

Dôležitosť asistenčných systémov

O tom, aké dôležité môžu byť asistenčné systémy vo vozidlách sa presvedčili obaja členovia posádky. Než sa stihli spamätať z nehody, systém eCall už automaticky vyslal správu záchranným zložkám s polohou havárie, aj s informáciou o počte osôb v aute. Pri podobne nebezpečných nehodách pritom zohráva najväčšiu rolu čas, za aký prídu záchranári na miesto.

Nevynechajte naše video-testy

Alkohol pri tejto nehode neúradoval...

Polícia má teraz pred sebou ťažkú úlohu - zistiť, kto zapríčinil nehodu. Momentálne pracujú s viacerými verziami - tou prvou je, že vodič Toyoty stál za jedným z nákladiakov, pričom si ho vodič prichádzajúceho nákladiaku nevšimol. Ďalšou verziou, s ktorou môžu pracovať je, že sa vodič Toyoty na poslednú chvíľu zaradil medzi dva ťahače a nákladiak nestihol zabrzdiť.

Rád skúšam nové veci a neznášam jednoliatý spôsob života. Práve vďaka tomu som sa dostal aj k písaniu článkov. V novinárskej branži sa pohybujem od roku 2015, začínal som ako kameraman a redaktor v košickej regionálnej televízií Naša (ktorá sa neskôr preorientovala na Košice:Dnes). 90% svojho času venujem video-tvorbe a fotografii, no popritom sa rád uvoľním aj pri ďalších kreatívnych prácach.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie