Aktuality

Subaru Forester úspešne bodoval, v ankete Auto roka 2020 získal 3. miesto

Subaru Forester

Uvedené ocenenie si zaslúži o to viac, že v európskych testoch bezpečnosti EuroNCAP získal najvyššie hodnotenie v kategórii SUV a ocenenie za najbezpečnejšie auto vo svojej triede s titulom BEST IN CLASS.

  1. ročník tradičnej ankety o najlepšie auto roka sa začal voľbou 7 finalistov a pokračoval ich porovnávacím testom.15-členná porota renomovaných motoristických novinárov, pôsobiacich v rozličných slovenských médiách, vybrala 7 finálnych modelov z troch desiatok automobilových noviniek.

Do ankety sa automaticky zapojili všetky novinky na slovenskom trhu za rok 2019. Vždy však muselo ísť o celkom nové modely, nie o ich varianty (kombi, kupé, pick-up, kabriolet). Členovia poroty mali k dispozícii na porovnávací test na obvyklej trati všetkých 7 modelov.

Testovali ich na tradičnom okruhu, ktorý viedol po bežných cestách s vozovkami rozličnej kvality. Tak vzniklo definitíve poradie, ktoré sa určovalo rovnakou metódou ako pri európskom Car of The Year. Každý člen poroty mal k dispozícii 25 bodov, pričom jednému kandidátovi mohol prideliť maximálne 10 bodov.

SUBARU FORESTER e-BOXER úspešne obsadil tretiu priečku – s počtom bodov 57. Je to po prvý raz, čo sa značka SUBARU kvalifikovala do finálovej sedmičky a hneďsa umiestnila tak vysoko v ankete Auto roka. Vďačí za to nielen čoraz dokonalejšej bezpečnosti a špičkovému asistenčnému systému EyeSight, ale aj jazdným vlastnostiam, inovatívnym technológiám a komfortu, ktoré posúvajú jazdenie na stále vyššiu úroveň. Na druhej priečke skončil Peugeot 208 s počtom bodov 66 a prvú priečku obsadili kuriózne hneď dva modely – Suzuki Jimny a Toyota Corrola – s identickým počtom bodov 68.

Prečítajte si aj:


VIDEO: Prvýkrát sme si ohmatali Subaru Forester e-Boxer 2020

Martin Šebesta


Nový Subaru Forester e-BOXER získal maximálne možné päťhviezdičkové hodnotenie v EuroNCAP

Redakcia (s)


Subaru Forester e-Boxer je podľa EuroNCAP najlepším autom svojej triedy

Redakcia (s)


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie