Aktuality

Británia pritvrdila. Autá so spaľovacím motorom vraj zakáže už v roku 2035

Zdroj: Oficiálne fotografie

Dôvodom tohto rozhodnutia je záväzok, aby sa Británia v roku 2050 stala uhlíkovo neutrálnou krajinou. Dodajme, že podobný cieľ si stanovila aj Európska únia. Zostáva nám veriť, že za relatívne krátky čas sa na starom kontinente podarí vyriešiť problém zabezpečenia dostatočného množstva „zelenej“ elektrickej energie.

Otázne je, nakoľko vážne toto vyhlásenie vláda myslí vážne. Je veľmi pravdepodobné, že sa ním iba snaží odpútať pozornosť od problémov s Brexitom.

Na posun zákazu predaja automobilov so spaľovacím motorom samozrejme zareagovali automobilky. Jedna vec je urobiť politické vyhlásenia a druhá zvážiť jeho následky. Očakávať možno problémy firiem, ktoré samozrejme ohrozia pracovné miesta.

Pre úplnosť treba dodať, že sa podobnou cestou vydáva čoraz viac krajín. V roku 2030 chce predaj automobilov so spaľovacími motormi zakázať napríklad Dánsko a Írsko o rovnakom termíne sa uvažuje aj v Nemecku.

Zostáva nám veriť, že ľudia, ktorí o týchto plánoch rozhodujú, majú viac informácií o napredovaní spôsobu zabezpečenia výroby a distribúcie elektrickej energie ako aj spoľahlivého systému vykrývania odberových špičiek. V opačnom prípade by mohol takto radikálny prechod na elektromobilitu spôsobiť veľmi vážne energetické problémy.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Opel Corsa 1.2 GS Line
Testy

Opel Corsa 1.2 GS Line - Je stále nemecká?

Spojenie automobilky Opel s francúzskou skupinou PSA Groupe, pod ktorú patria aj značky Citroën a Peugeot, už priaznivci automobilov istotne zaevidovali. Preto nás zaujímalo, ako dopadol jeden z plodov ich spolupráce – novinka Opel Corsa.