Autoviny.sk

Renault v Ženeve ukáže Twingo Z.E.

Renault Twingo ZE
Zdroj: Redakcia

Zatiaľ čo v prípade veľkých „rodinných“ elektromobilov je limitujúcim faktorom maximálny dojazd, pri mestských modeloch to potenciálni klienti príliš neriešia. S autom tejto kategórie totiž denne najazdia podstatne menšiu porciu kilometrov. A na tento vývoj automobilky reagujú veľmi rýchlo. Čerstvým príkladom je Renault, ktorý na autosalóne v Ženeve predstaví elektrickú verziu populárneho modelu Twingo.

Technika zatiaľ s otáznikmi O tom, akú techniku dostane, zatiaľ automobilka mlčí. Zajedno nie sú ani odborníci, automobilka má totiž na výber viacero alternatív. Použije techniku modelu Renault City K-ZE, ktorý veľmi úspešne predáva v Číne, či siahne po v Európe osvedčenej technike modelu Smart EQ fourfour? Prvú možnosť úplne vylúčiť nemožno, oveľa pravdepodobnejšia je však tá druhá, čo potvrdzujú aj francúzske zdroje.

Bratranec Smart Ak by teda Twingo zdieľalo techniku s modelom Smart, tak môžeme počítať s elektromotorom, ktorý má maximálny výkon 60 kW (82 k) a najvyšší krútiaci moment 160 Nm. Auto má akumulátor s kapacitou 17,6 kWh, čo stačí na dojazd 140 až 153 kilometrov. Toto sú samozrejme iba dohady, automobilka môže siahnuť po inej technike, čo by, minimálne v prípade kapacity akumulátora, nikoho neprekvapilo. Nový Renault Twingo Z.E. totiž bude chcieť súperiť s úspešnou Škodou Citigo iV, ktorá má akumulátor s kapacitou 36,8 kWh a dojazd 225 až 274 kilometrov.

Nebude sám Renault samozrejme techniku v Číne veľmi úspešného modelu City K-ZE cez palubu hodiť neplánuje. Povráva sa, že ju k dispozícii dostane značka Dacia. V jej prípade hrá prím predovšetkým cena. A tá by mohla byť veľmi zaujímavá aj bez započítavania regionálnych bonusov.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie