Aktuality

Hyundai a Kia investovali do elektromobilov, budú stáť toľko čo obyčajné modely vozidiel

Elektrické dodávky od Hyundai, Kia a Arrival (2020)

Spoločný vývoj automobilov a spájanie spoločností je v súčasnosti trendom, ktorý sa nielen oplatí, ale kvôli rýchlo sa rozvíjajúcemu priemyslu a čoraz striktnejším požiadavkám na automobily je priam nevyhnutný.

Elektrické dodávky za rovnakú cenu ako tradičné modely

Automobilky Hyundai a Kia sa preto rozhodli spojiť so spoločnosťou Arrival a spoločne pracovať na dodávkach na elektrický pohon, ktoré by chceli predávať už budúci rok.

Cieľom je vyrábať nízkonákladové a energeticky úsporné vozidlá, pričom budú využívať platformy a technológie spoločnosti Arrival. Výzvou bude tiež vyrobiť modely, ktorých cena bude porovnateľná so súčasnými modelmi, ktoré sú poháňané tradičnými palivami. Ako uvádza CNN, hlavná inovácia bude spočívať najmä v procesoch navrhovania a výroby.

Elektrické dodávky od Hyundai, Kia a Arrival (2020)

Kde sa budú elektrické dodávky vyrábať?

Po prvotnej fáze, ktorej výsledkom bude návrh elektrickej dodávky, pošlú inžinieri svoje plány do mikropodnikov na výrobu. Tá bude prebiehať v dvoch výrobných závodoch spoločnosti Arrival v Spojenom kráľovstve. Prvý model by mal byť predstavený už koncom tohto roka. V budúcnosti plánujú rozšíriť výrobu nových modelov aj do iných európskych a ázijských krajín a do USA.

Spoločnosť Arrival sídliaca v Londýne pôsobí na trhu od roku 2015 a má pobočky v Rusku, Nemecku, Holandsku, Izraeli a USA. Zamestnáva približne 800 ľudí. Zakladateľ a šéf spoločnosti Arrival, Denis Sverdlov, dodáva, že partnerstvo umožní firmám predávať e-vozidlá v celosvetovom meradle.

Nová elektrická dodávka s označením Generation 2 by mala mať dojazd približne 480 km na jedno nabitie a v predaji by mala byť už začiatkom budúceho roka.

Elektrické dodávky od Hyundai, Kia a Arrival (2020)

Stanovisko spoločnosti Hyundai

Šéf výskumu a vývoja spoločnosti Hyundai, Albert Biermann, považuje investíciu do firmy Arrival za súčasť dlhodobejšej stratégie zvýšiť predaj svojich vozidiel v Európe a tiež očakáva, že v dôsledku neustáleho sprísňovania pravidiel v oblasti ekológie zaznamená trh s ekologickými autami v Európe rýchly nárast.

Snaha Hyundaiu o nasledovanie trendu elektromobility sa prejavila aj v nedávnom nadviazaní spolupráce s Uberom, s ktorým spoločne pracujú na vývoji lietajúcich taxíkov ako mestskej mobility budúcnosti.

Každá automobilka v súčasnosti hľadá spôsoby, ako nastúpiť na vlnu elektromobility a stíhať aktuálne trendy a požiadavky, uvidíme teda, ako sa to podarí týmto trom spoločnostiam.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie