Aktuality

Máte jedinečnú príležitosť vyskúšať si novú Octaviu medzi prvými. Toto motoristické podujatie by ste nemali vynechať

Viedenský autosalón otvára sezónu automobilových výstav a keďže to zo Slovenska nie je ďaleko, mnohí priaznivci mu venujú spoju pozornosť. Mnohokrát sa na ňom v našom regióne prvý raz predstavia autá, ktoré sa čoskoro objavia aj u predajcov. Alebo autá, o ktorých zatiaľ píšeme iba na našich stránkach a ešte sme ich nevideli naživo. A v tom je Viedeň s jej autosalónom výnimočná. Americké autosalóny bývajú už minulosťou a do Ženevy ďaleko. Preto vás pozývame na prehliadku toho, čo vo Viedni istotne uvidíte.

V samostatnej sekcii sa predstavia elektrické automobily, motocykle, kolobežky a skútre a všetko s elektromobilitou spojené a pre návštevníkov je pripravená aj terénna dráha. Špecialisti z rakúskeho automobilového klubu vás na nej prevezú v najrôznejších modeloch SUV, pick-upov a terénnych vozidiel, pričom vám počas jazdy vysvetlia správnu techniku jazdy v teréne.

NAJNOVŠÍ VIDEOTEST AMŠ

Pokiaľ teda ešte neviete, čo budete robiť cez víkend, môže byť návšteva autosalónu v rakúskej metropole zaujímavým programom. V tom istom termíne sa na tom istom mieste navyše koná aj veľtrh cestovného ruchu Ferien Messe. Takže okrem nového auta si môžete vybrať aj letnú dovolenku. A hneď začiatkom roka zabijete dve muchy jednou ranou.

Výstavisko Messe Wien nájdete pri Prátri na Trabrennstraße 3, 1020 Wien, dáta pre navigáciu: N 48.21269 E 16.41199, ak využijete viedenskú hromadnú dopravu, použite linku U2 a vystúpte na zastávke Krieau. Brány sú otvorené do nedele 19. 1. každý deň v čase od 9:00 do 18:00. Vstupné cez víkend je 14,9 € na osobu, deti nad 10 rokov, študenti a ľudia nad 62 rokov platia 10 €, deti do 10 rokov majú vstup zdarma. V ponuke nájdete aj rôzne kombinácie zvýhodnených rodinných lístkov. Od 12,5 € kúpite lístky online na www.viennaautoshow.at/ticket. Prajeme vám príjemný zážitok. Či už z návštevy autosalónu, alebo z prehliadky našej galérie.

Ponuka noviniek je bohatá, návšteva sa vám určite oplatí. Vzhľadom na silu rakúskeho trhu tu nájdete mnoho zaujímavých značiek a modelov, ktoré u nás len tak ľahko neuvidíte. Alebo sa neviete dočkať, kým ich uvidíte. Stačí pohľad na zoznam najzaujímavejších noviniek:

Alpine A110

Aston Martin DBX

Audi e-tron Sportback

Audi R8 Spyder RWS

Audi RS6

BMW X6 M

BMW M2 Competition

Cupra Tavascan

Honda Civic

Honda e

Honda F1 Red Bull Racing RB 12

Hyundai i10

Mercedes-Benz GLB

MINI John Cooper Works GP

MINI Cooper SE

Mitsubishi Space Star

Opel Corsa

Opel Grandland X HYBRID

Opel Astra

Opel Insignia

Opel Zafira

Peugeot e-Legend

Peugeot e-208

Porsche Taycan Turbo

SEAT el-Born

SEAT Minimó

Škoda Octavia

Škoda Superb

Ssangyong Korando

Ssangyong Tivoli

VW ID.3

VW ID. ROOMZ

Golf 8

Martin Šebesta, profilová fotografia
Okolo áut a motoriek sa pohybujem odmalička, aj keď sme nikdy v rodine nemali Škodu 105/120. Za jeden z najväčších výkonov považujem generálku Žiguláka, ktorou sme s kamarátmi zložili praktickú maturitu na dopravnej priemyslovke. Na autách ma zaujímajú technické riešenia a inovácie, preto mi je ľúto, že v ostatnej dobe sa dozvedáme viac o konektivite a o mobilnom internete v autách než o novinkách v motoroch, nápravách a prevodovkách. Podľa mňa by auto malo mať charakter a aspoň trochu komunikovať s vodičom. Na autonómne jazdenie sa zatiaľ pozerám skepticky, aj keď časom môže byť riešením najmä v mestách. Baví ma cestovanie, komunikácia s ľuďmi a rozširovanie obzorov.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie