Najbezpečnejšie malé auto v Európe? EuroNCAP vyhlásilo jednoznačného víťaza – a nie je prekvapením

VIDEO | Najbezpečnejšie supermini je nový Renault Clio. Umožňuje napríklad inštaláciu všetkých druhov detských autosedačiek a už v základnej výbave má nadštandardnú bezpečnosť.
Vydané  Text: 

Úplne Nový Renault Clio bol práve ocenený v testoch Euro NCAP ako najbezpečnejšie supermini (spolu s Audi A1) spomedzi automobilov testovaných v roku 2019. Najpredávanejší automobil Skupiny Renault bol testovaný v polovici roku 2019 a získal najvyššie skóre s výsledkami na najvyššej úrovni trhu, **bez ohľadu na segment**.
Na základe úplne novej modulárnej platformy Aliancie, **CMF-B**, Nový Renault Clio ťaží z optimalizovanej štruktúry karosérie, revidovaných konštrukcií sedadiel a upevňovačov bezpečnostných pásov navrhnutých tak, aby poskytovali optimálnu podporu všetkým cestujúcim, bez ohľadu na ich veľkosť alebo umiestnenie v aute, s pyrotechnickými napínačmi a obmedzovačmi zaťaženia. Renault podporuje **technológiu Fix4sure** pre dokonalé zadržanie cestujúcich, ktoré zabraňuje ich vykĺznutiu popod bezpečnostný pás. Okrem toho, vynikajúca prispôsobiteľnosť nového Renault Clio umožňuje inštaláciu všetkých druhov detských sedačiek, rovnako predných aj zadných, na isofix a so systémom I-size. Taktiež vylepšuje ochranu hlavy cestujúcich na zadných sedadlách v prípade bočného nárazu.

Ešte nie je v predaji a už ho rozbili o stenu: ako obstálo nové Clio v crash testoch?

VIDEO - Renault Clio príde na trh na jeseň, ale v EuroNCAP už absolvovalo nárazové testy.

Úplne Nový Renault Clio sa môže tiež spoliehať na veľmi bohatú škálu štandardných vybavení so šiestimi airbagmi, ABS s asistentom núdzového brzdenia, kamerou a radarom (umožňuje asistenciu udržania v jazdnom pruhu, rozpoznávanie dopravných značiek s výstrahou prekročenia najvyššej povolenej rýchlosti, výstrahou bezpečnej vzdialenosti a núdzovým brzdením), tempomatom/obmedzovačom riadenia, výstrahou odomknutia bezpečnostného pásu (aj pri obsadení zadných sedadiel) a núdzovým volaním. Okrem toho, výhľad je optimalizovaný so štandardnými 100 % LED prednými svetlometmi, automatickými diaľkovými a stretávacími svetlami a denným/nočným vnútorným zrkadlom. Úplne Nový Renault Clio, ako všestranné mestské auto, ponúka to najlepšie v oblasti bezpečnosti. Tým posilňuje odborné znalosti Renault v oblasti bezpečnosti pasažierov, rovnako ako aj ostatných účastníkov cestnej premávky. Vďaka novému dizajnu, vysoko technologickému obsahu a všetkým jeho inováciám, úplne Nový Renault Clio otvára novú éru produktovej stratégie Skupiny Renault a ponúka najlepšiu bezpečnosť pre najpredávanejšie francúzske vozidlo na svete.

VIDEOTEST: Je Renault Clio najlepším malým autom na trhu? Týmto nás presvedčilo

**Už piata generácia populárneho malého Renaultu prináša debut úplne novej aliančnej platformy CMF-B, na ktorej budú nasledovať nové generácie crossoverov Juke a Captur.** Tá okrem štrukturálnych zlepšení prináša aj moderné asistenčné systémy a prípravu na elektrifikáciu pohonného ústrojenstva. Hybrid však príde až neskôr, dovtedy Cliu musia stačiť na Slovensku tri benzínové motory a jeden diesel. Možno trochu sklamaním je,... Prečítať celé
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »Výrazný facelift

Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov.

   Nový Spring zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu. Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče.
 • Aktualizované

  Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

 • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

   Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
 • SERVIS

  Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

 • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

   Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?