Aktuality

Nové obrovské SUV od Volkswagenu má základný kufor 1141 litrov!

Obrovský stroj plný techniky je nositeľom dvoch úplne nových odznakov Volkswagenu a modelovej línie R.

Volkswagen Atlas Cross Sport v modelovom roku 2020 ponúkne dizajnové princípy známe zo súčasných modelov nemeckého automobilového koncernu vyhotovené v nadrozmernej podobe. Pritom je ešte o takmer šesť centimetrov menší ako východiskový model Atlas, ktorý sa v zámorí predáva ako vozidlo „primeraných rozmerov“. Tamojší trh je skrátka priestorovo náročnejší ako náš európsky.

Americký Volkswagen dokonca novinku označuje ako mid-size SUV, teda stredne veľké SUV.

Volkswagen Atlas Cross Sport (2020) © 2019 Volkswagen USA

VW Atlas Cross Sport je vybavený prémiovou palubnou technikou, napríklad dvanástimi reproduktormi audiosystému Fender, rozpoznávaním dopravných značiek, asistentom pre jazdu v dopravnej zápche, vstavaný Wi-Fi hotspot s pripojením na 4G LTE, digitálny kokpit, prístup k autu cez mobilnú aplikáciu a v neposlednom rade motory V6. V základnej konfigurácii ponúkne maximálny výkon 175 kW (235 k), v tej vyššej až 205 kW (276 k).

Volkswagen Atlas Cross Sport (2020) © 2019 Volkswagen USA

Veľmi pôsobivé sú údaje o vnútornom priestore. V základnom usporiadaní zadných sedadiel ponúkne objem batožinového priestoru až 1 141 litrov Naše európske autá takýto údaj zvyčajne dosahujú až po sklopení zadných sedadiel, ale Atlas Cross Sport po ich sklopení sprístupňuje nákladný priestor s kapacitou až 2 203 litrov.

To sú parádne čísla, nepochybne veľmi atraktívne aj pre slovenských zákazníkov. Tí sa však k obrovskému Atlasu Cross Sport nemajú ako dostať konvenčnou cestou.

Volkswagen Atlas Cross Sport (2020) © 2019 Volkswagen USA

V čase uvedenia do predaja v USA bude Atlas Cross Sport dostupný v pomerne širokej palete stupňov výbavy, konkrétne: S, SE, SE w/Tech, SE w/Tech R-Line, SEL, SEL R-Line, SEL Premium a SEL Premium R-Line.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie