Aktuality

Na Slovensku budú taxikári rozvážať aj jedlo, budú sa dať objednať cez mobil

Slovenskí taxikári budú rozvážať aj jedlá
Slovenskí taxikári budú rozvážať aj jedlá

Že by sa dali taxíky využiť aj inak ako len na prepravu ľudí? To si zrejme povedala aj známa taxiplatforma Bolt (predtým Taxify), ktorá plánuje zaviesť do svojho portfólia služieb okrem prepravy ľudí aj donášku jedla.

Nejde pritom o žiadnu revolučnú myšlienku ani novinku, rovnakú službu už ponúka konkurenčný Uber napríklad vo Viedni či v Prahe (Uber Eats). Bolt sa však rozhodol využiť príležitosť na slovenskom trhu, kde Uber ponuku rozvozu jedál zatiaľ nezvažuje.

Otvorené pracovné pozície

Na stránke spoločnosti môžete nájsť otvorené pracovné pozície na food kuriéra a sales managera na Slovensku. Formulár tu môžu vyplniť** aj reštaurácie**, ktoré majú záujem stať sa súčasťou ponuky reštaurácii, z ktorých bude Bolt jedlo rozvážať.

Hľadajú tiež operačného špecialistu (courier operation specialist), ktorý bude akýmsi spojovníkom medzi kuriérmi, reštauráciami a zákazníkmi.

K hlavným úlohám manažéra predaja bude patriť vyhľadávanie a kontaktovanie reštaurácií, ktoré sú v súlade so spoločnosťou Bolt a jej hodnotami.

Úspešní uchádzači dostanú možnosť byť pri zrode výnimočného projektu, ktorý podľa spoločnosti Bolt zmení budúcnosť dopravy na Slovensku.

Aplikácia Bolt Food

Zákazník si musí najprv stiahnuť aplikáciu Bolt Food, ktorá potom na základe polohy užívateľa ponúkne rozvoz jedál z reštaurácií v jeho najbližšom okolí.

Spustenie služby plánuje Bolt do konca tohto roka nielen na Slovensku, ale aj v ďalších európskych a afrických mestách. Aktuálne spúšťa službu v Taline, kde bude zo začiatku rozvoz zadarmo. Presný dátum spustenia služby Bolt Food na Slovensku zatiaľ nie je známy.

Ako uvádza spoločnosť v tlačovej správe, jej cieľom je vybudovať tú najlepšiu službu na rozvoz jedla pre milióny ľudí v Európe a Afrike, ktorí denne využívajú ich aplikáciu.

Slovenskí taxikári budú rozvážať aj jedlá
Slovenskí taxikári budú rozvážať aj jedlá

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?