Aktuality

Hyundai prichádza so solárnymi panelmi na autách! Nabijú až 60 % batérie denne.

Pred niekoľkými mesiacmi nás všetkých uchvátil nový zástupca strednej triedy od automobilky Hyundai s názvom Sonata, ktorý svojim dizajnom nepochybne oživí ponuku manažérskych sedanov. Nanešťastie pre Európanov, novinka na starý kontinent nezavíta a podľa posledného vyhlásenia značky je príchod tohto modelu k nám veľmi nepravdepodobný.

Američanom tak môžeme závidieť aj nedávno predstavenú hybridnú verziu, ktorá kombinuje klasický atmosférický benzínový agregát 2.0 GDi s elektrickým motorom a akumulátormi, vďaka čomu poskytuje vodičovi viac ako 201 koní výkonu. Ešte zaujímavejšia je však hodnota krútiaceho momentu na úrovni 393 Nm.

Svojim zákazníkom chce navyše Hyundai uľahčiť život a zjednodušiť nabíjanie. O pravidelný prísun elektrickej energie do batérií by sa v tomto prípade mali postarať solárne panely umiestnené na streche auta. Automobilka tvrdí, že počas jediného dňa by mala slnečná energia dobiť akumulátor až na 60 %! Vďaka tomu si tak môže Hyundai Sonata vyrobiť väčšinu elektrickej energie počas státia pred domom. Je to ekologické riešenie, ktoré nevyžaduje čas ani pozornosť majiteľa, keďže celý proces je automatizovaný a akumulátory sa začnú dobíjať kedykoľvek po zaznamenaní slnečného žiarenia.

--KONIEC ČLÁNKU--

VIDEO: Porovnali sme BMW X7 M50d s Daciou Lodgy!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie