Aktuality

Crash testy pre psov: väčšina pásov a klietok je úplne nanič (video)

Preprava psov v aute je častokrát nevyhnutná, pritom pomerne nebezpečná. Pri prudkom brzdení alebo havárii je pes vystavený veľkému riziku zranenia seba alebo ľudských členov posádky.

V Spojených štátoch amerických nezisková organizácia MGA Research Corporation vykonáva realistické bezpečnostné testy súvisiace s prepravou psov v osobných automobiloch. Testuje bezpečnostné pásy a rôzne ďalšie riešenia, ktoré majú psom zabezpečiť vyššiu bezpečnosť.

Zistenia poukazujú na skutočnosť, že psy to v aute vôbec nemajú ľahké. Špeciálne bezpečnostné pásy ich častokrát vôbec neudržia a textílne klietky sú príliš slabé na to, aby dokázali udržať čo i len malého psíka v relatívnom bezpečí. Počas testov niektoré figuríny psov úplne vyleteli z takejto klietky cez jej zatvorený otvor.

Klientky vyhotovené z kombinácie plastu a kovu sa dokonca pôsobením síl pri náraze úplne rozbijú a ich lietajúce časti majú potenciál zraniť vodiča a posádku vozidla.

Organizácia pri crash testoch používa niečo, čo síce vyzerá ako plyšové hračky, v skutočnosti sa jedná o odborníkmi navrhnuté figuríny s hmotnosťou skutočného psa.

Prečítajte si aj:


Zopár dobrých tipov, ako naučiť psa poslušne sedieť v aute

ERIK STRÍŽ


Prevoz psa v aute v nemusí byť peklo, držte sa týchto rád a bude všetko v poriadku

Redakcia


Špeciálna výbava pre psa do auta: pásy, poťahy i prepravky

Redakcia


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie