Aktuality

Hyundai oficiálne potvrdil úplne nový model, pôjde o indický crossover Venue?

Ak by ste mali pocit, že je tých Hyundaiov na slovenských cestách málo aj napriek úspešnej trhovej pozícii tejto značky, úplne nový model od juhokórejského výrobcu by to mohol zmeniť.

Automobilka dnes ráno informovala o skorom príchode novinky, ktorá nebude faceliftom alebo generačnou modernizáciou existujúceho európskeho modelu.

Zatiaľ zverejnila iba počítačom vytvorený obraz zadného sĺpika karosérie s vizuálnym oddelením strechy a hlavnej časti karosérie. Z neveľkého výrezu môžeme usudzovať, že sa bude jednať o malé SUV, crossover alebo hatchback.

Úplne nový model pre Hyundai v Európe
Úplne nový model pre Hyundai v Európe

Vzhľadom k skutočnosti, že už dlhší čas vieme o pripravovanom Venue, predpokladáme, že automobilka spustila oficiálnu marketigovú kampaň práve na tento model. Hyundai Venue je najmenším SUV v portfóliu automobilky, jedná sa skôr o crossover s dizajnom výrazne inšpirovaným modelmi Kona, Nexo a Santa Fe.

Lenže indická verzia nie je vybavená práve tým detailom na poslednom stĺpiku karosérie, ktorý výrobca prezentuje. Je možné, že práve takto zdôraznil, že Venue v indickej podobe sa na európskom trhu predávať nebude. Možno, že sa dočká výraznejšej modernizácie vzhľadu, aby naplnil nároky nás, európskych zákazníkov.

Jasné nie je nič

Stále však nie je isté, že novinkou bude skutočne v Indii odhalený Venue. Možno nás Hyundai veľmi prekvapí, pretože podľa vlastných slov sa bude jednať o model určený pre európskych zákazníkov.

Na našom trhu by sa malo malé SUV očakávane objaviť so základným trojvalcom 1.0 T-GDI, počítame aj s možnosťou vybaviť model automatickou prevodovkou.

Svetová premiéra je naplánovaná na autosalón vo Frankfurte v septembri tohto roka. Viac informácií bude zverejnených v najbližších týždňoch a Autoviny budú dianie okolo novinky dôsledne sledovať.

Prečítajte si aj:


Hyundai Venue: nové najlacnejšie SUV od juhokórejskej značky „nechtiac“ odhalené

Erik Stríž


Erik Stríž
Erik Stríž je redaktorom magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. V mediálnej oblasti sa pohybuje od roku 2007, okrem konvenčných auto-moto tém sa venuje aj problematike udržateľnej mobility, technológiám a dizajnu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie