Aktuality

AKTUÁLNE: Polícia vyhlasuje výnimočný stav! Hrozia vám najvyššie pokuty

Polícia

Na slovenských cestách platí od dnes pohotovostná situácia! Dôvodom je zvýšený počet nehôd za uplynulý víkend. Počas preventívnej prehliadky policajti zistili viac ako 2000 prekročení rýchlosti a najviac alarmujúce bolo číslo vodičov, ktorí pred jazdou požili alkoholické nápoje. Tých bolo až 146!

Ako informovala polícia na svojom facebooku, "Od včerajšej polnoci až do odvolania platia zvýšené opatrenia na cestách, do ktorých sa zapoja policajti aj z iných útvarov."

Za týždeň na cestách zahynulo 14 ľudí, aj tento fakt donútil Políciu Slovenskej republiky konať. Až do odvolania budú pokuty udeľované na hornej hranici sadzby. "Nejdeme sa nikomu prosiť a vyhrážať. Dospeli sme do štádia, že prevencia končí a nastupuje represia voči tým, ktorí si zo zákona o cestnej premávke robia trhací kalendár.", dodáva viceprezident PZ Róbert Bozalka.

--KONIEC ČLÁNKU--

Rád skúšam nové veci a neznášam jednoliatý spôsob života. Práve vďaka tomu som sa dostal aj k písaniu článkov. V novinárskej branži sa pohybujem od roku 2015, začínal som ako kameraman a redaktor v košickej regionálnej televízií Naša (ktorá sa neskôr preorientovala na Košice:Dnes). 90% svojho času venujem video-tvorbe a fotografii, no popritom sa rád uvoľním aj pri ďalších kreatívnych prácach.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?