Aktuality

Nový FIAT Punto ako výsledok partnerstva FCA a Renaultu? Takto by mohol vyzerať budúci model:

Nedávna správa o možnom spojení dvoch koncernov zaujala nielen motoristických novinárov, ale aj dizajnérov. Kleber Silva vytvoril návrh možného vzhľadu budúcej generácie obľúbeného Punta, ktoré by bolo postavené na základoch Renaultu Cliu. A výsledok nevyzerá vôbec zle!

Identita talianskej značky bola v návrhu zachovaná najmä vpredu. Maska chladiča nesie charakteristické prvky moderných Fiatov predávaných v zahraničí. Charakteristické sú tiež disky kolies s výrazným dizajnom a na zadnom veku batožinového priestoru nechýba ani veľký nápis FIAT. Zvyšok karosérie nesie známe tvary nedávno predstaveného Clia, ktoré by rozhodne nevyzeralo zle ani v talianskom kabáte.

Fiat Punto (Clio)

Predstavivosť o možnej budúcnosti však nemusí končiť pri Cliu. Vďaka vzájomnému prístupu k technológiám by mohol Renault využiť aj prvky koncernu FCA, do ktorého patria značky ako Jeep, Alfa Romeo či Ferrari. A ktovie, možno by budúca generácia modelu Renault Talisman mohla využívať platformu z Alfy Romeo Giulia.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Škoda Octavia Combi Ambition 2.0 TDI (foto: Tomáš Kelement)
Testy

Test Škoda Octavia Combi 2.0 TDI: Vzorný zamestnanec

Keď z jedného modelového radu predáte za 24 rokov viac ako 7 miliónov vozidiel z troch generácií, možno bez akýchkoľvek okolkov hovoriť o úspechu. Štvrtá generácia Octavie, ktorá prichádza na náš trh, má latku nastavenú naozaj vysoko. Dokáže ju preskočiť? Zisťovali sme so základným naftovým motorom.