Aktuality

Majitelia luxusných áut pomôžu onkologicky chorým deťom, prispieť môžete aj vy

Ilustračné foto

RALLY RADOSTI sa uskutoční v termíne od 7. do 9. júna 2019, začne v Trnave a skončí v Trenčíne. Za tri dni prejde kolóna tridsiatich luxusných superšportov mestá Trnava, Banská Bystrica, Košice, Poprad, Žilina a Trenčín, po celý čas sprevádzaná policajnými hliadkami.

Na uvedených miestach budete môcť vidieť napríklad Audi RS3 Sportback, Audi R8 V10, BMW M4, Nissan Skyline R34 GT-R, Lamborghini Huracan Perfomante, BMW M2 Competition, Audi R8 LMX, Corvette Z06 a mnohé ďalšie.

Podstatou celej akcie však nie je iba ukázať Slovensku zaujímavé krásne autá, ale v prvom rade vyzbierať finančné prostriedky, ktoré budú venované na pomoc onkologicky chorým deťom. S týmto zámerom bol zriadený transparentný účet, na ktorý môže prispievať aj verejnosť. Má číslo SK7009000000005156632621, jeho detailný výpis nájdete na stránke transparentneucty.sk.

Hlavná časť prostriedkov sa získava prostredníctvom 300-eurových registračných poplatkov za účasť v kolóne superšportov. Tých môže byť maximálne tridsať.

Jedná sa o prvý ročník podujatia, jeho generálnym partnerom sa stala spoločnosť BMW Slovensko. „Teší nás, že nám podporu vyjadrilo práve BMW Slovensko, ktoré do konceptu RALLY RADOSTI perfektne zapadne. Svojimi športovými modelmi pre organizátorsky tím skvele doplní už aj tak atraktívnu zostavu kolóny,“ uviedol Peter Jakabovič, predseda OZ Rally Radosti.

Trasa a časový plán RALLY RADOSTI 2019
Trasa a časový plán RALLY RADOSTI 2019

Za projektom stojí štvorica mladých ľudí: Peter Jakabovič, Michal Krajčír Daniel Čačala a Daniel Minárik. Michala Krajčíra sme sa pýtali na to, kam vyzbierané peniaze poputujú. „Získané prostriedky zo zbierky sa budú rozdeľovať do onkocentier na západe, v strede a na východe Slovenska,“ hovorí Michal a dodáva: „Ešte po ukončeni zbierky budeme mať stretnutie, aby sme spoločne už konkrétnou sumou prispeli na konkrétnu rodinu.“

Zorganizovanie podobného výjazdového podujatia so zbierkou nie je záležitosťou niekoľkých týždňov. Podľa slov jedného z orgánizátorov zabrali prípravy štyri mesiace, pričom založenie vlastného občianskeho združenia a vybavovanie povolení na Ministerstve vnútra začali ešte vo februári. Formálne záležitosti sú k dnešnému dňu vyriešené, momentálne sa organizátori zaoberajú už len účastníkmi, ktorých je k dnešnému dňu takmer plný počet. Kolóna je limitovaná na 30 vozidiel.

Webová stránka RALLY RADOSTI 2019

Prispieť sa dá verejne i anonymne, online, aj v hotovosti

Príspevkom na transparentný účet sa zverejní aj meno osoby, ktorá dal zaslala. Ak by to eventuálnym darcom príspevkom prekážalo, budú mať možnosť prispieť aj hotovosťou priamo na mieste. Na každej zo zastávok bude umiestnená zablombovaná kasa, do ktorej bude možné anonymne vkladať hotovosť. Tá sa potom vloží na transparentný účet a bude slúžiť k zverejnenému zámeru.

Erik Stríž je redaktor magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. V mediálnej oblasti pôsobí od roku 2007 a okrem automobilov sa venuje aj technológiám a bezpečnosti.
Kontakt: erik@striz.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Škoda Octavia Combi Ambition 2.0 TDI (foto: Tomáš Kelement)
Testy

Test Škoda Octavia Combi 2.0 TDI: Vzorný zamestnanec

Keď z jedného modelového radu predáte za 24 rokov viac ako 7 miliónov vozidiel z troch generácií, možno bez akýchkoľvek okolkov hovoriť o úspechu. Štvrtá generácia Octavie, ktorá prichádza na náš trh, má latku nastavenú naozaj vysoko. Dokáže ju preskočiť? Zisťovali sme so základným naftovým motorom.