Aktuality

Ford Mondeo Hybrid – šetrí na viacerých frontoch

Inteligentné technológie, reprezentatívny vzhľad, veľký vnútorný priestor a efektívny pohon sú hlavnými poznávacími znakmi modelu Mondeo Hybrid. A aby automobilka zdôraznila nielen jeho pokrokovú techniku, ale aj praktickú stránku, posiela na trh aj jeho verziu kombi.

Bez kompromisov

Hoci je Mondeo Hybrid na slovenskom trhu len dva roky, pre automobilku nie je neprebádanou pôdou. Naopak, na domácej americkej pôde sa prvé hybridné Fordy objavili už v roku 2008, takže bolo dosť času na vychytanie múch a doladenie ich hybridných technológií na maximálnu možnú úroveň. Doba prítomnosti na trhu a zbieranie zákazníckych podnetov v kombinácii s obrovskou vývojovou základňou automobilky Ford sú tak zárukou, že sa k slovenským zákazníkom dostáva nové Mondeo Hybrid na špičkovej úrovni.

Ford Mondeo Hybrid (2019)

Jeho pohon pozostáva z kombinácie úsporného 2.0 l benzínového štvorvalca a elektromotora napájaného akumulátorom so systémovým výkonom až 138 kW (188 k).

Výsledkom ich kombinácie je veľmi slušná dynamika, bezkonkurenčne tichá prevádzka a reálna spotreba prekonávajúca naftové verzie. Aby mal slovenský zákazník ľahšie rozhodovanie, cena hybridnej (HEV) a naftovej verzie je úplne rovnaká.

Ford Mondeo Hybrid (2019)

Ani gram navyše

Aby s Mondeom HEV jazdil úsporne naozaj každý zákazník, prístrojový panel ponúka ukazovateľ Ford HEV SmartGauge s funkciou EcoGuide. Tá pomocou animácií na obrazovke v reálnom čase informuje o prevádzkových údajoch a ukazuje, kedy idete najúspornejšie.

Udávanú kombinovanú spotrebu hybridného kombi 4,4 l/100 km tak ľahko dosiahnete aj v reálnej premávke.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie