Aktuality

Uber hlási po roku návrat na slovenský trh

uber

Od 1. apríla 2019 vstupuje do platnosti nový zákon o cestnej premávke, vďaka ktorému sa Uber rozhodol vrátiť na Slovensko. Podľa nových pravidiel musia šoféri Uberu a podobných spoločností spĺňať dve základné podmienky. Ich povinnosťou je zaregistrovať sa ako vodiči vozidla taxislužby a musia mať tiež koncesiu, resp. pracovať pre niekoho, kto ju má. Zabudnúť nesmú ani na zapísanie svojho vozidla ako vozidla taxislužby v koncesii. Ako registrovaní vodiči si tiež musia vybaviť doklad o psychickej a zdravotnej spôsobilosti.

Uber v súčasnosti oslovuje aj svojich bývalých vodičov, ktorí môžu prostredníctvom aplikácie vyplniť všetky potrebné údaje a nahrať do nej potrebné dokumenty. Noví záujemcovia o prácu pre Uber potrebujú pozvánku, ktorú je možné získať na jeho facebookovej stránke.

Prečítajte si aj:


Slovenskí taxikári od 1. apríla fungujú po novom, protestujúcim sa novinky páčiť rozhodne nebudú

ERIK STRÍŽ


Generálny manažér Uberu pre Centrálnu a východnú Európu, Ash Kebriti, sa vyjadril, že ich prioritou bude v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch podporiť vodičov v tom, aby absolvovali proces získavania potrebných licencií a mohli tak pre nich pracovať. H

ovoril tiež o tom, že vyvíjajú služby, ktoré pomôžu riešiť rastúce potreby Slovenska a zodpovedným spôsobom formovať budúcnosť mestskej mobility.

K ďalším novinkám patrí aj vylepšená aplikácia, ktorá má slúžiť nielen zákazníkom, ale aj šoférom. K hodnotnoteniu šoféra hviezdičkami môže zákazník pridať aj sprepitné pre šoféra, s ktorým bol spokojný. Šofér by mal mať možnosť četovať priamo so zákazníkom, samozrejmosťou bude aj anonymizácia telefónneho čísla a meniť sa budú aj ceny.

Uber je možné opäť si objednať od 25. apríla. Ide teda o dobre cielené načasovanie, keďže sa blížia Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji a Uber počas nich plánuje previezť desiatky tisíc ľudí, ktorí prídu do Bratislavy na túto športovú udalosť roka.

Uber

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?