Aktuality

Uber hlási po roku návrat na slovenský trh

uber

Od 1. apríla 2019 vstupuje do platnosti nový zákon o cestnej premávke, vďaka ktorému sa Uber rozhodol vrátiť na Slovensko. Podľa nových pravidiel musia šoféri Uberu a podobných spoločností spĺňať dve základné podmienky. Ich povinnosťou je zaregistrovať sa ako vodiči vozidla taxislužby a musia mať tiež koncesiu, resp. pracovať pre niekoho, kto ju má. Zabudnúť nesmú ani na zapísanie svojho vozidla ako vozidla taxislužby v koncesii. Ako registrovaní vodiči si tiež musia vybaviť doklad o psychickej a zdravotnej spôsobilosti.

Uber v súčasnosti oslovuje aj svojich bývalých vodičov, ktorí môžu prostredníctvom aplikácie vyplniť všetky potrebné údaje a nahrať do nej potrebné dokumenty. Noví záujemcovia o prácu pre Uber potrebujú pozvánku, ktorú je možné získať na jeho facebookovej stránke.

Prečítajte si aj:


Slovenskí taxikári od 1. apríla fungujú po novom, protestujúcim sa novinky páčiť rozhodne nebudú

Erik Stríž


Generálny manažér Uberu pre Centrálnu a východnú Európu, Ash Kebriti, sa vyjadril, že ich prioritou bude v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch podporiť vodičov v tom, aby absolvovali proces získavania potrebných licencií a mohli tak pre nich pracovať. H

ovoril tiež o tom, že vyvíjajú služby, ktoré pomôžu riešiť rastúce potreby Slovenska a zodpovedným spôsobom formovať budúcnosť mestskej mobility.

K ďalším novinkám patrí aj vylepšená aplikácia, ktorá má slúžiť nielen zákazníkom, ale aj šoférom. K hodnotnoteniu šoféra hviezdičkami môže zákazník pridať aj sprepitné pre šoféra, s ktorým bol spokojný. Šofér by mal mať možnosť četovať priamo so zákazníkom, samozrejmosťou bude aj anonymizácia telefónneho čísla a meniť sa budú aj ceny.

Uber je možné opäť si objednať od 25. apríla. Ide teda o dobre cielené načasovanie, keďže sa blížia Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji a Uber počas nich plánuje previezť desiatky tisíc ľudí, ktorí prídu do Bratislavy na túto športovú udalosť roka.

Uber

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

Test Renault ZOE druhej generácie: Najazdili sme viac, ako avizuje výrobca

Renault Zoe sa pred niekoľkými dňami dočkal zásadnej modernizácie. Tretia generácia priniesla nielen evolučne vylepšený zovňajšok, ale aj významne lepší interiér a tiež výkonnejšie akumulátory schopné zabezpečiť dlhší dojazd. My sme nedávno otestovali Zoe v jeho druhej generácii, ktorú budete aj naďalej vidieť v showroomoch a možno aj v bazároch. Stojí za to, aby ste začali zvažovať kúpu?