Magazín

VIDEO: Do práce autom alebo vlakom? Porovnali trasu Senec - Petržalka, víťazstvo vlaku bolo jednoznačné


Nie je to tak dávno, čo boli vlaky prakticky jediným spôsobom, akým sa dalo dopraviť na väčšie vzdialenosti. Auto nemal len tak hocikto a kto nejaké vlastnil, ten si pred cestou na druhý koniec republiky dobre rozmyslel, či má túto cestu absolvovať v nepohodlí vtedajších automobilov.

Doba sa však zmenila, dnes má auto skoro každý a využíva ho na dlhé i krátke trasy prakticky neustále.

Lenže okrem osobných áut sa zmenili aj vlaky a s ohľadom na neustále komplikovanejšiu dopravnú situáciu v okolí väčších slovenských miest už definitívne nie sú určené iba na prekonávanie veľkých vzdialeností.

Vlakové spoje však jazdia výrazne v hustejších taktoch ako kedysi a zároveň cesty sú násobne viac preplnené. Aj pre toto má výmena auta za vlak mnohé výhody.

Veľké množstvo ľudí, ktorí ráno sedia vo vlastnom aute v dopravnej zápche, by v skutočnosti mohli oveľa efektívnejšie rannú i podvečernú trasu absolvovať vlakom s jedným, dvomi či dokonca žiadnym prestupom.

O tom, že cestovať do práce a z práce vlakom sa skutočne vypláca nielen z finančného, ale aj časového hľadiska, sa presvedčil aj Maťo Homola, známy slovenský pretekár. Ten absolvoval „challenge“ s generálnym riaditeľom Železničnej spoločnosti Slovensko, Filipom Hlubockým. Zatiaľ, čo šéf železníc sa v Senci posadil do vlaku a nechal sa odviezť až do Petržalky, rovnakú trasu Maťo Homola absolvoval vo vozidle Peugeot RCZ. Táto trasa nebola vybraná náhodne, každý deň sa po nej prepravia desiatky tisíc ľudí a ráno patrí k najvyťaženejším cestám v krajine.

Napriek tomu, že sa táto výzva odohrala ešte v lete minulého roka, keď bola automobilová doprava predsa len menej exponovaná, vlak dorazil do petržalskej vlakovej stanice takmer o štvrťhodinu skôr ako auto. Homola prešiel uvedenú trasu za 52 minút, vlakom cesta trvala 40 minút. A ráno je dôležitá doslova každá minúta, to vieme všetci.

Vymeniť pohodlie auta za pohodlie vlaku teda nie je nonsens ani na kratších vzdialenostiach. Moderné vlaky sú bezpečné a čisté, s elektrickými zásuvkami, internetom a hygienickým zariadením. V prvej triede prepravca ponúka aj doplnkové služby, ktoré robia cestovanie ešte príjemnejším.

Zatiaľ, čo v aute si ráno vypočujete iba rannú šou v rádiu, vo vlaku môžete dočítať knihu, prejsť si feed Facebooku alebo dospať čas, o ktorý vás ráno okradol budík.

Časová výhodnosť dochádzania vlakom je jednoznačná a nespochybniteľná najmä preto, lebo vlak nestojí v dopravnej zápche a má presne naplánované zastávky.