Aktuality

Prvý pohľad na novú Octaviu Combi: Bude vyzerať takto?

Stránka Motor1.com zverejnila ďalší render dlho očakávanej štvrtej generácie modelu Octavia. Asi je už na prvý pohľad zrejmé, že grafici využili veľkú časť prednej masky nedávno predstaveného modelu Scala, ktorú napasovali na telo stredne veľkého kombi. Nepredpokladáme však, že by nová Octavia po dizajnovej stránke zásadne vybočila zo súčasného dizajnového jazyka značky.

Dynamickejšiu siluetu má priniesť práve liftback, ktorý chce pôsobiť o niečo športovejším dojmom ako v minulosti. Octavia by sa tak mala viac podobať modelom ako sú napríklad Volkswagen Arteon, Peugeot 508 či Audi A5. Samozrejmosťou budú ostré hrany či trojuholníkové svetlomety podobné Scale. Aj naďalej však pôjde o praktické autá. Škoda aj tentokrát využije základovú platformu koncernu na maximum a v interiéri by sme sa mali dočkať ešte väčšieho priestoru, pričom nárast očakávame aj v batožinovom priestore.

Zákazníci môžu očakávať kvalitné materiály, nové dizajnové obklady palubnej dosky a vyššie položené displeje multimediálneho systému v rôznych veľkostiach od 6,5“ až do 9,2“ pre najvybavenejšie modely. Štandardom luxusnejších výbav bude aj digitálny prístrojový štít, ktorý v kaplnke prístrojov vystrieda analógové budíky.

Samotná ponuka základných motorov by sa radikálne zmeniť nemala. Očakávame prítomnosť benzínových prepĺňaných agregátov 1.0 TSI a 1.5 TSI. V ponuke by mali vydržať aj naftové verzie 1.6 TDI a 2.0 TDI. Pribudne však mild-hybridná technológia a neskôr aj plug-in hybrid s elektrickým dojazdom na niekoľko desiatok kilometrov. V roku 2020 doplní ponuku aj úplne nová generácia ostrej verzie RS.

Hlasujte za Miss Drive 2019 a vyhrajte Hyundai i30 Fastback

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie