Aktuality

Nový Renault Talisman uvidíme už čoskoro! Čo sa zmení?

Pri pohľade na stále elegantné a moderné krivky Renaultu Talisman je len ťažko uveriteľné, že na trhu pôsobí už od roku 2015. V súčasnosti už pracujú na jeho modernizácii, ktorá zmení nielen vzhľad, ale aj techniku. Novinkou by mali byť modernejšie predné svetlomety s novou adaptívnou funkciou využívajúcou osemnásť LED diód, pozmenenú grafiku získajú aj zadné svetlomety a samozrejmosťou bude aj funkcia dynamických smeroviek na spôsob Audi.

Mierne pozmenený bude aj interiér, konkrétne palubná doska. Očakávame integráciu nového multimediálneho systému Easy Link s krajšou grafikou a lepšími funkciami. Spolupracovať by mal s plne digitálnym celoplošným prístrojovým panelom pred vodičom. Očakávame tiež lepší výber interiérových materiálova zvýšenú kvalitu spracovania.

Pod kapotou by sa nemali udiať veľké zmeny. Talisman si bude musieť vystačiť s aktuálnou ponukou motorizácií a prevodoviek. Automobilka neplánuje túto generáciu obohatiť o hybridnú technológiu, a tak si Renault v tejto generácii vystačí s klasickými spaľovacími jednotkami. Modernizovaný model by sa mal predstaviť už v priebehu budúceho roka.

Peter Orosz
Ak čítate tento text, tak som vás buď veľmi dobre rozosmial, alebo poriadne naštval. To ma teší, pretože automobily sú aj o subjektívnych pocitoch a emóciách, ktoré sa nebojím prezentovať. Bezduché parafrázy tlačových správ budete musieť hľadať niekde inde.
Okrem znižovania amortizačnej hodnoty mojej klávesnice písaním článkov, venujem svoju pozornosť aj amatérskemu filmu a cestovaniu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

POROVNÁVACÍ TEST: Škoda Fabia 1.0 TSI vs. Kia Rio 1.4 D-CVVT

Či chceme, alebo nie, bola to práve prvá generácia Škody Fabia, ktorá posunula kategóriu malých hatchbackov do role rodinných automobilov. Tento posun vyvolal ohlasy na opačnej strane a mnohí konkurenti reagovali. No najväčší záujem na ukrojení podielu majú, samozrejme, kórejské automobilky. Ako obstojí Škoda Fabia 1,0 TSI v porovnaní s Kiou Rio 1,4 D-CVVT?