Aktuality

Toyota a Suzuki sa dohodli na novej veľkej spolupráci, týka sa aj Európy

Toyota a Suzuki sa dohodli na novej veľkej spolupráci, týka sa aj Európy

Spoločnosti Toyota Motor Corporation a Suzuki Motor Corporation oznámili uzavretie dohody o zvážení konkrétnej spolupráce v nových oblastiach. Majú v úmysle spojiť silné stránky Toyoty v oblasti technológií elektrifikácie so silnými stránkami Suzuki na poli kompaktných vozidiel. Okrem toho obidve spoločnosti zvažujú ďalší rozvoj v nových oblastiach, napríklad pri spoločnej výrobe a masovej popularizácii elektrifikovaných vozidiel.

Toyota v Európe prevezme novovyvinuté motory Suzuki pre kompaktné vozidlá. Uvedené motory budú vznikať za podpory spoločností Denso a Toyota; ich výrobu zabezpečí závod Toyota Motor Manufacturing Poland.

Celosvetovo Toyota zabezpečí dodávky systému pohonu THS (Toyota Hybrid System) automobilke Suzuki, v Indii sa zabezpečí masové šírenie technológií hybridných elektromobilov (HEV) s využitím systémov, motorov a batérií od miestnych dodávateľov.

Toyota a Suzuki sa dohodli na novej veľkej spolupráci, týka sa aj Európy

„Čo sa týka elektrifikácie vozidiel, pri ktorej možno očakávať ďalšie posilňovanie, úloha hybridných technológií sa na mnohých trhoch vníma ako kľúčová. Ak majú elektrifikované vozidlá prispieť k zlepšeniu životného prostredia na Zemi, je nevyhnuté ich masové prijatie. Prostredníctvom našej novej dohody očakávame širšie využitie hybridných technológií, nielen v Indii a Európe, ale po celom svete. Zároveň veríme, že rozšírenie našej obchodnej partnerskej spolupráce so Suzuki nám pomôže získať konkurenčnú výhodu, ktorú budeme potrebovať, aby sme sa presadili v tomto období hlbokej transformácie, ku ktorej dochádza raz za storočie. Máme v úmysle posilniť konkurencieschopnosť oboch našich spoločností prostredníctvom našich silných stránok a učením sa jeden od druhého,“ hovorí Akio Tojoda, prezident automobilky Toyota.

„Minulý rok v máji, keď sme oznámili rozsah našej spolupráce, som spomenul, že sa budeme usilovať o celosvetový úspech. Medzitým nastal v našej partnerskej spolupráci ďalší posun, a tak dnes môžem s potešením oznámiť stav našej partnerskej spolupráce v celosvetovom meradle, vrátane Európy a Afriky. Okrem toho oceňujeme milú ponuku zo strany Toyoty, ktorá nám umožní využívať ich hybridnú technológiu. Budeme aj naďalej postupovať s maximálnym nasadením,“ hovorí Osamu Suzuki, predseda predstavenstva automobilky Suzuki.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie