Aktuality

Limitovaná edícia GT86 so závanom britského ducha

Je klasikou motošportu – farba, ktorá po celé roky umožňuje na prvý pohľad vyloviť z kolóny pretekárskych vozidiel to, ktoré reprezentuje Jej kráľovské veličenstvo. Vďaka tejto farbe vyzerá každé auto lepšie – a platí to aj pre športové kupé Toyoty. V Japonsku debutuje Toyota GT86 British Green Limited, špeciálna edícia, ktorá vnesie do krajiny kvitnúcich sakúr závan britského ducha.

Sýta elegantná farba karosérie nie je všetko. Automobil dostal aj unikátne bronzové disky kolies, ktoré ladia so zelenou farbou. Za nimi sa ukrývajú červené brzdové strmene Brembo. Súčasťou tuningu sú tlmiče Sachs a čierny zadný spojler ukončený vo farbe karosérie.

Toyota GT86 British Racing Green (2019)

Tmavozelená Toyota GT86 nesie stopy spojenia klasiky a elegancie aj v interiéri. Sedadlá sú potiahnuté hnedou, dokonale vypracovanou kožou a alcantarou. Kontrastné prešívanie zdobí volant, pohodlné sedadlá, prístrojovú dosku aj iné prvky.

Pod kapotou limitovanej edície GT86 pracuje sériový motor Boxer s výkonom 147 kW (200 koní). Plochý atmosférický štvorvalec so zdvihovým objemom 2,0 litra zrýchľuje na 100 km/h za 7,6 sekúnd s manuálnou a za 8,2 sekúnd s automatickou prevodovkou.

Toyota GT86 British Racing Green (2019)

Vozidlo je k dispozícii v základnej verzii výbavy, ktorá poteší milovníkov tuningu. V tejto verzii stojí 3,25 milióna jenov (okolo 26 700 eur), čiže je lacnejšie ako najlacnejšie GT86 na britskom trhu. Pre vodičov, ktorí nemajú v úmysle jazdiť s týmto autom iba do práce, bolo pred dvomi rokmi obohatené o športový režim jazdy Track. Jazda tak prináša skutočný pôžitok vďaka minimalizovaným zásahom stabilizačného systému (VSC) a trakčnej kontroly (TCS).

Zdá sa, že zelená Toyota GT86 bude dostupná výlučne v Japonsku. Zatiaľ neprenikli na verejnosť signály, že by sa mala objaviť aj v iných krajinách. Môžeme len dúfať, že nadšené prijatie automobilu medzinárodnou tlačou podnieti Japoncov, aby túto výnimočnú farbu použili aj pri iných modeloch. Napríklad v prípade novej Toyoty Supra.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie