Aktuality

Nový obrovský Lexus LX: 10-stupňový automat a hybridný pohon

Podľa japonského portálu Best Car, ktorý predpovedá príchod novej generácie modelu LX, vozidlo bude poháňať motor V6 s objemom 3,5 l s dvojitým preplňovaním a 10-stupňovou automatickou prevodovkou. Best Car sa domnieva, že nový model získa z vlajkovej lode výrobcu - limuzíny LS - aj hybridný pohon, pozostávajúci z kombinácie preplňovaného motora V6 3.5 a elektromotora.

Spolu s Toyotou Land Cruiser

Lexus LX aj naďalej zostane SUV-čkom orientovaným na komfort na cestách s rámovou konštrukciou podvozku, ale podľa prepodkladov bude po novom ešte pevnejší a ľahší, podobne ako iné nové modely Lexusu a Toyoty. Vozidlo bude tiež vybavené najnovšou verziou bezpečnostného systému Lexus Safety System+. Podobne ako súčasná generácia modelu LX, aj nová verzia SUV-čka má byť vyvinutá paralelne a spájať konštrukčné riešenia s Toyotou Land Cruiser.

Preto možno očakávať, že legendárny teréniak Toyoty bude debutovať v približne rovnakom období.

Lexus LX

Tri generácie luxusného SUV

Lexus LX debutoval na jeseň 1995 a stal sa prvým SUV v dejinách japonského výrobcu luxusných áut. Do dnešného dňa sa dočkal troch generácií, aktuálna mala premiéru v roku 2007. V posledných rokoch sa vozidlo menilo vďala mnohým faceliftingom. Posledný (2015) ho zreteľnejšie pripojil k štýlu aktuálnych modelov z ponuky Lexusu.

Podľa portálu Best Car môžeme koncept nového modelu očakávať na jesennom autosalóne Tokyo Motor Show a o rok neskôr automobilka predstaví sériovú verziu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?